G. Saray’da hedef şampiyonluk

Galatasaray Kulubü Teknik Direktörü Erik Gerets, şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalayacaklarıın söyledi.

Seyircisiz maç oynamayı denizlerde balıkların bulunmamasına benzeten Gerets, “Ümit ediyoruz ki bundan sonra böyle bir şey olmaz. Seyircisiz oynamak oldukça zor, bizim onlara her zaman ihtiyacımız var. Bugün seyircisiz oynamamın tek avantajı belki de karşılaşma içinde Hakan Şükür’e pozisyon almasında yardımcı oldum ve golünü attı” dedi.

Karşılaşmanın ilk yarısında ortaya konan futboldan memnun olduğunu dile getiren Gerets, “İkinci yarı biraz kalitemiz düştü. Bunda rakibinde istekli olması etkili oldu. Ancak ikinci golü bulduktan sonra daha çok pozisyonlar ürettik. Bu haftayı oldukça iyi kapattık diyebiliriz” diye konuştu.

“Puan farkının 5’e inmesinin ardından şampiyonluk yarışında rahatlama oldu mu? “

sorusuna Gerets, “Şu aşamada Fenerbahçe ile aramızda 5 puanlık bir fark var. Bu az sayılmaz ama tabiki 7’den de az olduğunu hepimiz biliyoruz” diye cevap verdi.

Yine kendisinin Alman medyasına yapmış olduğu “Şampiyonluk şansımız az” demecinin doğru olup olmadığı şeklindeki bir soruya tecrübeli çalıştırıcı, “Bir takım 7 puan geride ise öndekinin şansı tabiki daha fazladır. Biz sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağız. Zor olup da başaramayacağımızı söylememiz mümkün değildir” diye konuştu.

Gerets, gelecek hafta içinde Kayseri Erciyesspor ile oynanacak kupa maçı ve sonrasında yine Süper Lig’deki Kayserispor maçı için bu kentte soğuk iklim şartlarından dolayı İstanbul’a gelerek çalışmalarını burada devam ettireceklerini sözlerine ekledi.