Gabar ve Cudi dağı iskana açılsın

Başbakan Erdoğan’ın dağdaki teröristlere yaptığı “ Ananızın yanına, baba ocağına dönün” çağrısına ek bir öneride Anavatan Partisi'nden geldi.

Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Niyazi Kahveci, Gabar, Cudi ve Kandil dağları eteklerinin iskana açılmasını ve dönecek olan gençlerin aileleri ile birlikte buralarda çiftçilik yapma imkanı sağlanmasını önerdi.

Anavatan’lı Niyazi Kahveci, “Baba Ocağına dönün” demek yetmez. Dönen insanların, anaları-babaları dahil ne ile geçinecekleri üzerinde durmak gerekir. Gabar, Cudi ve Kandil dağlarının etekleri şehir yapılsın. Analarının yanına dönenlerle birlikte, Diyarbakır ve Mersin gibi şehirlerimize göç eden ve işsiz olan vatandaşlarımız oralara yerleştirilsin. Oralarda onlara sebze-meyvecilik ve hayvancılık yapma imkanları sağlansın.


Ayrıca, bu dağlardaki topraklarımız asırlardır ekilip biçilmemiştir. Bu nedenle bu araziler, organik hayvan, meyve ve sebze üretimi için nadide yerlerdir. Buradan da Doğu ve Ortadoğu bölgelerine çok rahatlıkla ihracat yapılabilecektir. Böylece işsiz göçmenlerle boğulan şehirlerimiz de rahatlayacak ve bu dağlar, terör yuvası olmaktan çıkacaktır” diye konuştu.