Gabar ve Cudi Dağı’nda askeri hareketlere devam

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Irak ve İran sınırında PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı bahar operasyonu kapsamında birlikler sınırın her karışını kontrol altına aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK’lı teröristlere karşı son 6 yılın en büyük operasyonunu gerçekleştirmek için Irak ve İran sınırında Bolu, Kayseri, Isparta ve Trakya’dan gelen birlikleri konuşlandırdı.

Günlerdir süren sevkıyatın ardından Kuzey Irak sınır kesiminde yer alan Şırnak’ın Cizre ilçesindeki Cudi dağı eteklerinde bulunan ve Kuzey Irak’taki Haftanin, Sinaht, Pirbela kesimlerindeki PKK kamplarının istikametinde bulunan Şırnak’ın Şenoba, Balveren ve Andaç köylerine yakın yerlere komandolar yerleştirildi

Kayseri’den gelen komandolar, Yüksekova ve Şemdinli, Bolu’dan gelen komandolar Şırnak, Isparta’dan gelenler ise Çukurca’dan Şırnak’a kadar sınır boyunda konuşlandırıldı

Bölgede sınırın sıfır noktasında bu hazırlıklar tamamlanırken, daha iç bölgelerde de askeri birlikler mevzilendirilmeye başlandı. Cudi ve Gabar’a geçiş yolu üzerindeki noktalara ve askeri karakollara yığınakların yanı sıra, kamplar kuruluyor. Bölgede bulunan korucular askeri birliklerde eğitildiği de iddia edildi.