Gaffur’a ilgi Beşler’i kızdırdı

Maskeli Beşler: Irak'ın galasında bütün ilginin Peker Açıkalın'a gösterilmesi oyunculardan Şafak Sezer'in sinirini bozdu

‘Maskeli Beşler’ filminin devamı niteliğindeki “Maskeli Beşler: Irak” filminin galası önceki akşam Kanyon Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşti. Başrolleri paylaşan Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener ve Atilla Sarıhan beşlisi gecede hazır bulundu. Galaya eşi Melek Açıkalın ile bilikte katılan Peker Açıkalın büyük ilgi gördü. Filmin afişinde de önde yer alan Peker Açıkalın’a gösterilen bu ilgi oyuncu arkadaşlarını rahatsız etti.

Filmde en çok güldüren isimlerin başında olan Şafak Sezer, Peker Açıkalın’la aralarında bir sorun olmadığını söylese de galada esen soğuk rüzgâr gözlerden kaçmadı. Sezer, “Peker 45 yaşında ben 35 yaşındayım. O iyi bir oyuncu. Ölümüne kankayız. Bizim aramızda öyle şeyler olmaz” dese de filmin sonunda Peker Açıkalın’ın diğer oyuncularla fotoğraf çektirmeden ve röportajlara katılmadan galadan ayrılması ortamın daha da çok gerilmesine neden oldu. Filmin yönetmeni Murat Aslan, Peker Açıkalın’ın çekimleri olduğu için galadan hemen ayrıldığını ve herhangi bir gerginliğin söz konusu olmadığını belirtirken, Şafak Sezer de, “Gerginlik muhabbetinden sıkıldım. Kim kahraman olmak istiyorsa gidip olsun hiç umurumda değil” diyerek Açıkalın’ın geceden apar topar ayrılmasına sitem etti.