GAİB 14 personel alacak

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), değişik kadrolarda görevlendirmek üzere sözlü sınavla 14 personel alımı yapacak.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), değişik kadrolarda görevlendirmek üzere sözlü sınavla 14 personel alımı yapacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, 14 Ekim 2014 tarihine kadar GAİB’e başvuruda bulunabilecek.

GAİB Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada, birlik bünyesinde istihdam edilmek üzere sözlü sınavla, 5 uzman yardımcısı, 8 idari memur ve 1 şoförden oluşan toplam 14 yeni personel alımının yapılacağı duyuruldu. Adayların, sınavla ilgili ayrıntılı bilgilere GAİB resmi web sitesi (www.gaib.org.tr) üzerinden ulaşabileceklerinin ifade edildiği açıklamada, başvuruların en geç 14 Ekim 2014 saat 17.00’ye kadar GAİB Genel Sekreterliği evrak kayıt birimine şahsen veya posta yoluyla yapılabileceği bildirildi. Sınava kabul edilecek adayların listesi, sınav tarihi ve yerinin 17 Ekim 2014 tarihinde GAİB web sitesinden duyurulacağının kaydedildiği açıklamada, adaylarda aranacak şartlar şu şekilde sıralandı: “Uzman yardımcısı kadrosu için, en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, istatistik bölümlerinden veya yüksek okullarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksek okullardan mezun veya dört yıllık fakülte veya yüksek okul mezunu olmak kaydıyla yukarıda belirtilen alanlardan en az birinde yüksek lisans derecesi olmak. İngilizce yabancı dil bilgisi için, ÖSYM tarafından yapılan 2012 güz dönemi dahil olmak üzere son üç yıl içinde Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 70 ve yukarı puan almış olmak. 6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP3 puan türünden en az 70 ve yukarı puan almış olmak. İdari memur kadrosu için, en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, istatistik bölümlerinden veya yüksek okullarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksek okullardan mezun veya dört yıllık fakülte veya yüksek okul mezunu olmak kaydıyla yukarıda belirtilen alanlardan en az birinde yüksek lisans derecesi olmak gerekiyor.” CİHAN