Galatasaray’a İtalya’dan kötü haber geldi

Galatasaray'a Andre Silva ile ilgili İtalya'dan kötü haber geldi.

Galatasaray'ın uzun zamandır peşinde olduğu Andre Silva ile ilgili olumsuz gelişmeler yaşandı. Silva'nın Sevilla'ya imza atmak üzere olduğu öğrenildi.

İspanyol ekibi Sevilla, Galatasaray'ın da kadrosuna katmak için büyük uğraş verdiği Milan'lı golcü Andre Silva'yı satın alma opsiyonu ile kiralamak üzere.

İspanya'dan AS gazetesinin haberine göre, Sevilla ve AC Milan'ın kiralama konusunda anlaşmaya vardığı ancak oyuncunun tereddütleri olduğu, bunların da halledilmesi durumunda transferin çok kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

ANDRE SILVA KİMDİR?

22 yaşındaki Portekizli genç golcü, geçtiğimiz yıl 38 milyon € karşılığında transfer olduğu AC Milan forması altında 40 maça çıkarken 10 gol 2 asistlik bir performans gösterdi.

Porto'da 58 maçta gösterdiği 24 gol 11 asistlik performans ile yıldızı parlayan Andre Silva, Portekiz Milli Takımı ile de 26 maça çıkarken 12 gol atma başarısı gösterdi.

TEKNİK, HIZLI, BİTİRİCİ

22 Yaşındaki Portekizli golcünün, öne çıkan özellikleri arasında sahip olduğu patlayıcı kuvvet, yüksek seviye top kontrolü ve dengeli fiziği gösteriliyor. Porto forması altında bitiriciliği ile de ön plana çıkan genç oyuncu, AC Milan forması altında adaptasyon sürecini kolay atlatamadığı için İtalyan kulübünün taraftarlarını bu konuda hayal kırıklığına uğratmıştı.

FOTOMAÇ