Galatasaray aradığını buldu

Galatasaray'da Mehmet Topal'a Valencia başta olmak üzere birçok Avrupa kulübünün transfer teklifinde bulunması Sarı-kırmızılı yöneticileri yeni arayışlara yöneltti.

Ön libero mevkiinde gelecek sezon için ‘alternatifsiz’ gibi duran Mehmet Topal’ın iyi bonservis bedeli karşılığında satılması halinde Sarı-kırmızılı ekip, iki yıldır almak istediği Brezilya asıllı TC pasaportlu Mehmet Aurelio’yu renklerine bağlayacak.

Medyaspor’un haberine göre, halen İspanya 2. Lig takımlarından Real Betis’te oynayan Aurelio’nun menajeri Bayram Tutumlu’nun da bu transfere sıcak baktığı öğrenildi.

Ayrıca Galatasaray’ın gelecek yıl ‘alternatif golcü’ için de Sivasspor kaptanı Mehmet Yıldız ile dirsek temasında olduğu, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz’ın, Adnan Polat’a, “Öncelik sizde, futbolcum gitmek isterse dur demem” dediği sızan bilgiler arasında.

Diğer yandan geçtiğimiz sezon kiralık olarak Milan’da oynayan ve umduğu ortamı bulamıyarak Dinamo Kiev’e geri dönen Shevchenko’nun da gündemdeki bir diğer isim olarak ön plana çıktığı öğrenildi.

İlk teklifi G.Saray kabul etmedi

İspanyol basını, Mehmet Topal ile sözlü anlaştığını iddia ettiği Valencia’nın, Galatasaray ile müzakerelere başladığını, ancak ilk teklifinden olumlu yanıt alamadığını belirtti.

Superdeporte gazetesi ve radyo 9 tarafından verilen haberlerde, Valencia kulübünün Galatasaray’a 4 milyon Avroluk bonservis teklifinde bulunduğu, ancak sarı-kırmızılıların bunu kabul etmediğini ileri sürüldü. İspanyol medyası, herşeye rağmen müzakerelerin devam ettiği Valencia’nın yeni teklif götüreceğini kaydetti.

Bu arada Valencia teknik direktörü Unai Emery, rRdyo 9’da katıldığı bir programda yaptığı açıklamalarında kulübün Mehmet Topal ile ilgilendiğini bildiğini söyledi. Emery, “Bu futbolcunun getirilmesi için çalıştıkları
konusunda bilgim var. Topal’ın özelliklerini biliyoruz ve takımı güçlendirmek için aradığımız fiziksel özelliklere sahip” şeklinde konuştu.

te yandan günlerdir Topal hakkında övgü dolu sözlerle haber yapan Superdeporte gazetesi, internetteki taraftar anketine devam ederken, şimdiye kadar Valencialılar’ın yüzde 83’ü Türk futbolcunun alınmasından yana görüş bildirdi.

İşte Mehmet Topal’ın fiyatı

Milli futbolcuyu renklerine bağlamak için adım atan Valencia, Galatasaray’a 4 milyon euro bonservis bedeli teklif etti, ancak Cim-Bom 10 milyon euro istedi

İspanya’nın köklü kulübü Valencia, iki yıldır ilgilendiği Mehmet Topal’ı renklerine bağlamak için ilk ciddi adımı attı. 24 yaşındaki milli futbolcuyla her konuda anlaşmaya varan Valencia, Galatasaray’a 4 milyon euro bonservis bedeli teklif etti.

Milliyet’in, İspanyol kulübünden aldığı bilgilere göre taraflar arasındaki pazarlıkların sürdüğü, ancak Galatasaray’ın Mehmet Topal için 10 milyon euro istediği belirlendi. 4 milyon euroyu çok az bulan sarı-kırmızılı yönetim, Valencia kulübünden rakamı yükseltmesini istedi.
Topal için ısrarlı olan İspanyolların ise en çok 6 milyon euro ödeme kararı aldıkları öğrenildi. Milli oyuncuyla anlaşmalarını pazarlıkta koz olarak kullanan Valencia’nın, Galatasaray’ı indirim yapmaya zorladığı kaydedildi.
Mehmet Topal’ın kulüplerin anlaşmaya varması halinde 3 yıllık sözleşme imzalayacağı ortaya çıktı. Başarılı oyuncunun yıllık kazancı ise 1.5 – 2 milyon euro dolayında olacak.

Bu arada İspanyol basını, Valencia’nın, Topal’la ilgilenmesine ilk kez ulusal düzeyde yer verdi. Valencia kulübüne yakınlığıyla bilinen ve bölgesel yayın yapan Super Deporte gazetesinin ardından Marca ve Diarioas gazeteleri de, İspanyol ekibinin, Galatasaraylı oyuncuyla anlaştığını yazdı. Marca, Topal’ı kolay bırakmak istemeyen Galatasaray’ın vereceği kararın, transferde başrolü oynayacağına dikkat çekti.