İşte Galatasaray’ın yeni başkanı

Galatasaray, 100. dönem yönetimi ve başkanını seçti.

Galatasaray'ın yeni başkanı belli oldu. Sarı-kırmızılılar, adaylar Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz için oy kullandı. Seçimin sonunda kazanan Mustafa Cengiz oldu.

Galatasaray Spor Kulübü'nün Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı’nda oy verme işlemi saat 10.00’da başladı. Başkan adayları Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz’in yarıştığı seçimde üyeler 18 sandıkta oy kullandı. Seçim için oy verme işlemi saat 15.00 itibariyle sona erdi. Seçimde toplam 3 bin 416 kişi oy kullandı.

Galatasaray başkanlık seçimleri:

1. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 68
Mustafa Cengiz: 56

2. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 96
Mustafa Cengiz: 68

3. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 113
Mustafa Cengiz: 69

4. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 128
Mustafa Cengiz: 78

5. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 118
Mustafa Cengiz: 109

6. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 110
Mustafa Cengiz: 98

7. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 86
Mustafa Cengiz: 100

8. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 74
Mustafa Cengiz: 99

9. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 65
Mustafa Cengiz: 101

10. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 74
Mustafa Cengiz: 96

11. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 84
Mustafa Cengiz: 98

12. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 58
Mustafa Cengiz: 123

13. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 61
Mustafa Cengiz: 116

14. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 60
Mustafa Cengiz: 89

15. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 78
Mustafa Cengiz: 94

16. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 64
Mustafa Cengiz: 90

17. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 95
Mustafa Cengiz: 93

18. SANDIK SONUCU
Dursun Özbek: 191
Mustafa Cengiz: 125

TOPLAM
Dursun Özbek: 1623
Mustafa Cengiz: 1702
Aradaki fark: 79

KONGREDEN NOTLAR

Sarı-kırmızılı kulübün 100. dönem yönetiminin belirleneceği genel  kurul, Galatasaray Lisesinde start alırken, ilk olarak kongre divan başkanlığına  İrfan Aktar seçildi.

Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz'in başkanlık yarışı vereceği kongrede,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, sandık görevlilerinin  onaylanması işlemine geçildi.

Galatasaray Başkan aday Mustafa Cengiz, eleştirilerini seçim sürecinde yaptığını belirterek, “Buradaki dostane havayı eleştirerek bozulmasını istemiyorum. Seçim hayırlı olsun” dedi.

Galatasaray’ın Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısında başkan adaylarından Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu. Seçimin sarı-kırmızılı camiaya hayırlı olmasını dileyen Cengiz, “Galatasaray için 2.5 yılda görevde olan Dursun başkanımıza teşekkür ediyorum. Ekibiyle çalıştı, bizi bugünlere getirdi. Ben eleştirilerimi ifade ettim. Buradaki dostane havayı eleştirerek bozulmasını istemiyorum. Galatasaray’ı diğer olgulardan ayrı olarak daha centilmen bir karakteri olduğunun inancındayım. Ekip olarak Dursun Başkan, Ali Sami Yen, eski başkanlara teşekkür eder, hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Galatasaray Başkan adayı Dursun Özbek, seçimin hayırlı olmasını dileyerek, “Galatasaray’ın yarınlarının bugünlerden güzel olmasını diliyorum” dedi.

Galatasaray’ın Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adaylarından Dursun Özbek açıklamalarda bulundu. Galatasaray’a yakışan bir seçimin olmasının kulübün olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Özbek, “Yapılacak seçimin hayırlı olmasını, Galatasaray’ın geleceğine daha büyük faydalar getirmesini diliyorum. Geçtiğimiz iki hafta boyunca yoğun olarak Galatasaray’ı yönetmeye aday olan başkanlar her yerde projelerini açıkladı. 2.5 senede Galatasaray’a yaptıklarımız malumunuz. Galatasaray’ın yarınlarının bugünlerden güzel olmasını diliyorum. Galatasaray’da istikrar ve huzur olsun istiyorum. Seçimler rekabet içinde geçer. Bugüne kadar yaptığım hizmeti beğendiyseniz şimdi desteğinize ihtiyacım var” şeklinde konuştu.

Dursun Özbek 3 numaralı sandıkta, Mustafa Cengiz ise 8 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

ŞAMPİY10