“Galatasaray bizden iyi”

UEFA Kupası 3. tur ilk maçında yarın Galatasaray ile karşılaşacak olan Almanya'nın Bayer 04 Leverkusen takımında, teknik direktör Michael Skibbe, karşılaşmanın iki takım için de zorlu olacağını söylerken Galatasaray'ın çok iyi bir kadrosu olduğunu da beli

Michael Skibbe, Ali Sami Yen Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, yarın iki iyi takımın karşı karşıya geleceğini, bu nedenle müsabakanın ilginç geçeceğini belirterek, ”İki takım adına da zorlu bir müsabaka olacak. Şansın hangi tarafa güleceğini bilmiyorum ama umarım bizden yana olur” dedi.

Skibbe, yarın iki Alman teknik adamın da karşı karşıya geleceğini hatırlatarak, ”Sporda iki Alman hocanın karşı karşıya gelmesi olağan. Feldkamp yaşlı, kurt bir teknik adam. Takımı da savunma anlamında çok iyi bir konumda. İleride çok deneyimli oyuncuları var. Lincoln tabii ki inanılmaz derecede çok iyi bir oyun kurucu. Ben kadromdan çok memnunum. Feldkamp da kendi takımı adına umutlu olabilir, çünkü çok iyi oyunculara sahip” diye konuştu.

Galatasaray’ın, özellikle savunmada çok iyi organize olduğunu ifade eden Alman teknik adam, ”Kenardan da iyi atraksiyonları oluyor. Galatasaray, herşeyden önce çok deneyimli oyunculara sahip. Fenerbahçe ile yaptığı kupa maçında Galatasaray çok hoşuma gitti” diye görüş bildirdi.

Bir basın mensubunun, ”Galatasaray’ın iyi forvet oyuncuları var ve bunları nasıl durdurmayı düşünüyorsunuz?” biçimindeki sorusunu Skibbe, ”Biz savunmamızı en iyi biçimde kuracağız” diye yanıtladı. Skibbe, iki takımda da eksik oyuncular bulunduğunu, ancak her iki takımın da bu eksiklerin yerini dolduracak futbolculara sahip olduğunu dile getirdi.

Galatasaray ile yapacakları her iki müsabakanın da güzel atmosferlerde geçeceğini sandığını belirten Skibbe, ”Özellikle yarın burada güzel bir atmosferin olacağını düşünüyorum. İkinci maçta, Leverkusen’de de Türk seyircilerin olması, karşılaşmaya ayrı bir hava katacak” dedi.