Galatasaray’da çok büyük kriz yaşanıyor!

Fenerbahçe yenilgisinden sonra Galatasaray'da resmen kriz başladı.

Kopenhag'ın ardından Fener'e de boyun eğen Galatasaray'da kriz başladı.

İşte detaylar…

1-) Drogba’nın orta sahadan kaleye frikik atma hırsı, Selçuk’u küstürdü. Başta Burak olmak üzere takım arkadaşları bu duruma tepkili.

2-) Mancini soyunma odasında ilk kez bu kadar sertti. Öğrencilerine ciddi uyarılarda bulunan İtalyan hoca, transfer dönemi öncesi gözdağı verdi.

3-) Maçı Galatasaray Adası’nda izleyen Aysal, hezimet sonrası kurmaylarını yanına çağırıp toplantı yaptı. Şimdilik karar ‘Mancini ile devam’ oldu.

4-) Taraftarın gözünde yönetimin de teknik heyetin de kredisi tükendi. Sarı-Kırmızılılar Fatih Terim sonrası ilk kez bir protestoya hazırlanıyor.

Topu eline aldı herkesi yolladı

Galatasaray’daki krizin etkilerini hem saha içinde hem de saha dışında görmek mümkün. İlk göze çarpan örnek Didier Drogba. Tartışmasız dünyanın en iyi santrforlarından biri. Ama kötü gününde hiç çekilmiyor. Buna karşın tek sıkıntısı performansı değil, davranışları. Frikik konusunda iflah olmaz bir takıntıya kapılan Drogba, artık orta sahadan bile kaleye vuracak kadar cüretkâr davranıyor. Fenerbahçe derbisinin daha 8. dakikasında yine böyle bir pozisyonda topu eline alıp Selçuk’a, “Uzaklaş” gibi bir hareket yapınca, milli oyuncunun nasıl bozulduğu kameralara yansıdı. Bu pozisyondan sonra Selçuk küserken, başta Burak olmak üzere takım arkadaşları da bu duruma tepki gösterdi, ancak Drogba bu tepkileri önemsemedi.

Mücadele etmeyene tribünü gösterdi

Ünal Aysal’ın agresif bir karakter olan Fatih Terim’le yolları ayırıp, nispeten daha sakin kişiliğiyle bilinen Roberto Mancini’yi takımın başına getirmesinden sonra oyuncuların tavırlarında yaşanan değişim, Kadıköy’de sahaya doğrudan yansıdı. İtalyan hoca bu vurdumduymazlık karşısında şaşkına dönerken, tepkisini soyunma odasında gösterdi. Oyuncularına ilk kez bu kadar sert tepki gösteren Mancini, deyim yerindeyse esti gürledi. Yaklaşan ara transfer sezonu öncesi öğrencilerine gözdağı vermeyi de ihmal etmeyen İtalyan hocanın, “Mücadele etmeyen kim olursa olsun tribüne gider” dediği de gelen haberler arasında.

Olağanüstü toplantı

Başkan Ünal Aysal’ın üst üste alınan kötü sonuçlar ve ruhsuz futbol sonrasında, derbiyi izlediği Galatasaray Adası’na çağırması camiada heyecan yarattı. Yönetimiyle gelinen noktayı görüşen Aysal’ın toplantısından şimdilik ‘Mancini’ye güvenoyu ve yola devam’ kararı çıktı. Ancak istikrarsız performansın devam etmesi durumunda nasıl bir tavır takınılacağı ise merak konusu haline geldi. 

Organize şekilde tepki koyacaklar

Galatasaray’da yaşanan krizin son ayağında da taraftar meselesi var. Sarı-Kırmızılılar, baştan beri Fatih Terim’in gönderilmesine, daha doğrusu hocanın gönderiliş şekline tepkiliydi. Ancak takımın selameti açısından tribünlerde sadece maç öncelerinde ufak çaplı tezahüratlar oluyordu. Artık yönetimin de teknik heyetin de kredisi taraftarın gözünde tükendi. Bundan sonra Sarı-Kırmızılılar’ın maçlarda ciddi şekilde tepki göstereceği ve organize şekilde protesto hazırlıklarının başladığı öğrenildi.

FANATİK