Galatasaray Düsseldorf’u geçemedi

Galatasaray, Almanya kampındaki dördüncü hazırlık maçında Fortuna Düsseldorf ile 1-1 berabere kaldı.

Galatasaray'ın hazırlık maçında Almanya'nın üçüncü lig takımlarından Fortuna Düsseldorf ile yaptığı karşılaşma 1-1 berabere sona erdi.

Düsseldorf kentinde oynanan maça Galatasaray, Fırat, Song, Servet, Linderoth, Okan, Bouzid, Sabri, Hasan Kabze, Arda, Volkan ve Ümit Karan'dan oluşan ilk 11 ile başladı.

İlk yarısı evsahibi takımın 1-0 üstünlüğü ile tamamlanan mücadelenin ikinci yarısında birçok oyuncusunu değiştiren sarı-kırmızılılar 68'inci dakikada Servet'in kafa golüyle beraberliği yakaladı.

Galatasaray'ın Schalke'den transferi Lincoln diğer hazırlık maçlarında olduğu gibi yine forma giymedi. Karşılaşmayı bin 500'ü Türk olmak üzere yaklaşık 5 bin 500 taraftar izledi.

Düsseldorf maçı sonrası soruları yanıtlayan Galatasaray teknik direktörü Karl-Heinz Feldkamp, mücadeleden memnun olduğunu ifade etti.

Kalli, "şimdiye kadar oynadığımız son üç hazırlık maçının en zoruydu. Rakibimiz Fortuna Düsseldorf maç boyunca dişli bir rakip özelliği gösterdi" dedi.

Feldkamp, bazı oyuncuların alışılmışın dışında farklı mevkilerde oynatılması ile ilgili olarak şunları söyledi:

"Hazırlık maçları böyle olur. Bazı futbolcuların farklı pozisyonlarda oynayıp oynayamamasını iyi fark etmek açısından bu tercihleri yaptık. Bizim için yeni sezona hazırlanmanın amaçlarından biri de budur. Onları en iyi yerlerde oynatabilmek.

"Örneğin bu karşılaşmada Song ileri çıktı, gol pozisyonuna da girdi. Gol de bulabilirdi ama o fırsatı elde edemedi. Sol ve sağ kanattaki ikilileri ve orta sahadaki ikiliyi oturtmaya çalışıyoruz. Takım halinde iyi oynamaya alışmamız lazım. Çalışmalarımızı yönde devam ettirmekteyiz."

Galatasaray: Fırat, Song, Servet, Linderoth, Okan (Barış), İsmael (Tomas), Sabri, Hasan Kabze (Serkan), Arda (Ayhan), Volkan (Ferhat) Ümit Karan (Özgürcan).