Galatasaray, Emre Mor’la anlaşma sağladı

Galatasaray Kulübü, genç oyuncu Emre Mor'la anlaşma sağladı.

Son şampiyon Galatasaray, kadrosunu güçlendirmek için yeni transferler yapıyor. Sarı-kırmızılı ekip, son olarak Emre Mor ile görüştü.

Galatasaraylı yöneticiler, Emre Mor’u satın alma opsiyonuyla kiralamak için pazartesi günü İspanya’ya çıkarma yapacak. Genç yeteneğin menaceriyle yapılan görüşmelerde Galatasaray’ın anlaşma sağladığı iddia ediliyor.

Cim Bom’a Emre Mor müjdesi… Önce Borussia Dortmund’da ardından Celta Vigo’da büyük hayal kırıklığı yaratan 20 yaşındaki futbolcuyla Galatasaray arasında bir süredir görüşmeler devam ediyordu. Menacerler vasıtasıyla kurulan temaslarda, Galatasaray ve genç oyuncunun anlaşmaya vardığı iddia edildi. Hatta Sarı-Kırmızılı yöneticilerin pazartesi günü İspanya’ya giderek Celta Vigo ile masaya oturacağı öne sürüldü. Galatasaray, Emre Mor’u satın alma opsiyonuyla kiralamak istiyor. Özellikle teknik patron Fatih Terim’in, Emre’yi mutlaka kadrosunda görmeyi talep ettiği ifade ediliyor.

Celta Vigo, sezon başında 13 milyon Euro’ya transfer edilen Emre Mor’da zarara uğramak istemiyor. Galatasaray ise Finansal Fair Play’i aşmamak için, oyuncuyu önce 1.5-2 milyon Euro karşılığında kiralayıp kontratına da 8 milyon Euro civarında satın alma opsiyonu koymayı hedefliyor. Sarı-Kırmızılılar en azından pazarlık masasına bu formülle oturacak. Asıl plan 1 hafta içinde anlaşmaya resmiyet kazandırabilmek.

FANATİK