‘Galatasaray karşısına galibiyet için çıkacağız!’

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, Galatasaray ile oynayacakları bu akşamki lig maçında en az bir puan almak istediklerini söyledi.

Dün akşamki Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra Galatasaray açısından bu akşamki mücadelenin daha büyük bir önem taşıdığını vurgulayan Kurtar, “Dün Fenerbahçe mağlup oldu ancak düşme hattındaki Samsunspor ve Malatyaspor’un kazanmaları bizim açımızdanda Galatasaray karşılaşmasının önemi arttı” şeklinde konuştu.

– “EN AZ BİR PUAN” –

Bu akşam oynayacakları Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulunan Güvenç Kurtar ilk dakikalarda gol yememeleri halinde Sarı – kırmızılı takımdan en az 1 puan alacaklarını söyledi. Kurtar sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu akşamki karşılaşma her iki takım açısındanda zor geçecek. Galatasaray ligin en iyi futbol oynayan takımlarından biri. Bizim de özellikle ligin ikinci yarısında çıkışımız var. En az gol yiyen takımız. Maçın başında gol yemezsek her hangi bir hata yapmazsak galibiyet için çıkacağımız bu maçtan en kötü ihtimalle bir puan alabiliriz.”

Kurtar, Samsunspor ve Malatyaspor’un maçlarını kazanmaları nedeniyle ligin altında yangının büyüdüğünü belirterek, Çaykur Rizespor olarak kendilerinin de düşme potasının içinde olduklarını sözlerine ekledi.