Galatasaray Kulübü: Asıl amaç kulübümüzü yıpratmak

Galatasaray Kulübü, pazar günü Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçı öncesinde ard arda asılsız haberler çıktığını bunun asıl amacının ise Galatasaray'ı yıpratmak olduğunu açıkladı.

Galatasaray Kulübü, pazar günü Fenerbahçe ile oynanacak derbi maçı öncesinde ard arda asılsız haberler çıktığını bunun asıl amacının ise Galatasaray’ı yıpratmak olduğunu açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesinden ‘Yel Kayadan Toz Alır’ başlığı ile yer alan açıklama şöyle:

“Son bir haftadır, ezeli rakibimiz Fenerbahçe’yle oynayacağımız derbi maçı öncesi, çeşitli platformlarda ardı ardına yayınlanan asılsız haber ve iddiaların, özellikle bu karşılaşmaya yönelik olarak Galatasaray’ı yıpratmayı amaçladığının farkındayız.

Söz konusu yayınların; taraftarlarımızın, yönetimimizin ve futbolcularımızın birbirlerine duydukları güven ve dayanışma ruhunu sarsmaya yönelik olduğu da ortadadır. Herkes bilmelidir ki, 2013-2014 sezonunda Avrupa’nın en büyük 16 takımı arasında yer alan ve ülkemizi tek başına temsil ettiği devler liginde Türkiye’nin başını öne eğdirmeyen futbolcularımıza güvenimiz sonsuzdur. Pazar günkü karşılaşma, derbi maçı olmasının ötesinde, Galatasaray’ımızın, Şampiyonlar Ligi’ne, -üstüste üçüncü kez- doğrudan katılma hedefi doğrultusunda mücadele vereceği önemli bir sınavdır. Galatasaray’ımızın bu sınavdan da başı dik çıkacağı konusunda kimsenin şüphesi olmasın.

Bir haftadır Galatasaray’ı Şampiyonlar Ligi hedefinden uzaklaştırmaya yönelik olarak ortaya atılan benzeri haber ve iddialarla ilgili olarak söyleyeceğimiz tektir: Yel kayadan toz alır.”