Galatasaray Samsunspor maçı hazırlıklarına başladı

Turkcell Süper Lig'in 23. haftasında, Ali Sami Yen Stadı'nda, Vestel Manisaspor'u 4-2'lik skorla mağlup eden Galatasaray, bugün yaptığı sabah antrenmanıyla Samsunspor maçının çalışmalarına başladı.

Teknik Direktör Eric Gerets, antrenörler Reinhard Stumpf, Erdal Keser ve Nezihi Boloğlu yönetiminde, merkez sahasında saat 10.30’da, güneşli bir havada yapılan günün tek antrenmanına ısınma koşusu ile başlayan oyuncular, ısınma evresini açma-germe (esneklik) çalışmasıyla tamamladı.

Vestel Manisaspor maçı kadrosunda yer alan futbolcular, 2×15 aerobik koşu ile rejenerasyon antrenmanını bitirdikten sonra, masaj ve sauna seanslarıyla günlük programını sona erdirdi.

Hakan Şükür, rejenerasyon çalışmalarını salonda yaparken, milli takım kadrolarına davet edilen oyuncular ise antrenmana izinli olarak katılmadılar.

Kaleciler, kaleci antrenör Nezih Boloğlu ile özel bir kaleci antrenmanı yaparken; Vestel Manisaspor maçında kısa süre yer alan ya da maç kadrosunda bulunmayan oyuncular ise pas çalışması ve kondisyon ağırlıklı çalışmalar yaptılar.

Toplam 70 dakika süren antrenman, soğuma koşusu ile tamamlandıktan sonra oyuncular, açma-germe ve fitness çalışmaları için merkez binaya geçtiler.

Tedavisi süren Ayhan Akman, sağlık ekibinin kendisi için özel olarak hazırladığı program dahilinde takımdan ayrı çalışırken; antrenmanın tümüne katılan Emre Aşık, antrenman sonrasında sahada kalarak kondisyoner Cevat Güler eşliğinde kuvvet-kondisyon çalışmaları gerçekleştirdi.

Sarı-kırmızılılar, yarını dinlenerek geçirdikten sonra; salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri basına kapalı birer antrenman yaparak; 4 Mart Cumartesi günü saat 19:00’da, Ali Sami Yen Stadı’nda oynayacağı Samsunspor maçının başlama saatini bekleyecek.