Galatasaray da Hacı Hasdemir’i unutmadı

Zaman Gazetesi spor muhabiri Hacı Hasdemir, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Zaman Gazetesi spor muhabiri Hacı Hasdemir, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Omurilik kanseri olan Hasdemir'in cenaze namazı Kozlu Mezarlığı gasilhanesi önünde kılındı. Cenaze törenine katılan AK Parti Milletvekili Hakan Şükür ve Hasdemir'in mesai arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

Zaman Gazetesi'nin deneyimli spor muhabiri Hacı Hasdemir, omurilik kanseri nedeniyle tedavi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (Samadya) hayatını kaybetti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın futbolculuk yıllarını anlatan 'Aman Babam Görmesin' kitabının yanı sıra, 'İstanbul'un 100 Sporcusu', 2002 Dünya Kupası'nda A Milli Takım'da forma giyen oyuncuların hayatının anlatıldığı 'Yıldızların Dünyası' ve 'İstanbul'un 100 Spor Kulübü' isimli kitapları bulunan Hasdemir'in cenazesi Kozlu Mezarlığı Morgu'na getirildi.

Kozlu Mezarlığı gasilhanesi önünde cenaze namazı kılınan Hasdemir'in cenaze törenine AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, yakınları, mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı. Cenaze namazı sırasında Hakan Şükür de gözyaşlarını tutamadı. Şükür'ün cenaze namazı boyunca ağladığı ve namazın ardından Hasdemir'in tabutunu omuzladığı görüldü. Hasdemir'in ailesi ve mesai arkadaşları da acıyı paylaştı.

Hasdemir'in cenazesi namazın ardından önce Esenyurt'ta bulunan evine götürüldü ve komşularından helallik aldı. Hasdemir'in cenazesi ardından toprağa verilmek üzere memleketi Tokat'ın Turhal ilçesine götürüldü. Hasdemir'in naşı yarın ikindi namazının ardından düzenlenecek cenaze töreniyle aile mezarlığında toprağa verilecek.

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ'NDEN VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Bu arada Zaman Gazetesi'nin yıllarca Galatasaray muhabirliğini yapan Hacı Hasdemir'i sarı – kırmızılı kulüpte unutmadı.

Sarı – kırmızılı kulübün resmi intenet sitesinden 'Vefat ve Başsağılığı' başlığı ve Galatasaray Spor Kulübü imzasıla yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Uzun bir süredir amansız bir hastalıkla mücadele eden Zaman Gazetesi'nin Galatasaray'ı takip eden spor muhabirlerinden Hacı Hasdemir'in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm spor basın camiasına başsağlığı dileriz."