Galatasaray uefa.com’da…

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) resmi internet sitesi uefa.com'da bugün Galatasaray'la ilgili bir makale yayınlandı.

uefa.com Türkiye Temsilcisi Türker Tozar’ın kaleme aldığı yazıda, 90’lı yılların ortasından itibaren Avrupa Kupaları’nda başarılı sonuçlar alan ve 2000 yılında UEFA Kupası ile UEFA Süper Kupa’yı müzesine götüren Sarı-kırmızılı ekibi ekonomik sıkıntıya düşüren sebeplerden ve UEFA Kupası’na erken veda etmesinin yarattığı şaşkınlıktan bahsedildi.

Eylül-nisan ayı arasındaki dönemde para alamayan futbolcuların sahada verdiği mücadele örneğinden övgüyle bahsedilen yazıda, kaleci Faryd Mondragón’un ve Vitesse’nin teklifini geri çevirdiğini açıklayan Teknik Direktör Erik Gerets’in görüşlerine de yer verildi.

Galatasaray’ın takımdaki eksikler nedeniyle de olsa Ferhat Öztorun ve Aydın Yılmaz gibi iki genç oyuncuyu da Türk futboluna başarıyla lanse ettiğinin altının çizildiği makalede, Galatasaray’ın eski sol kanat oyuncusu ve LİG TV Yorumcusu Hakan Ünsal’ın takım hakkındaki yorumları da bulunuyor.

Yazıda ayrıca, yarın Fenerbahçe’yle oynanacak maçın kazanılması halinde Galatasaray’ın 16. şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde edeceği ve bu maçta lig lideri takımın en büyük kozunun Hasan Şaş olacağının da altı çizildi.