Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları kan bağışı için birarada

Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının üniversiteli taraftarları, ezeli rekabeti bir yana bırakarak birlikte kan bağışında bulundu.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Galatasaraylı (Ultra Aslan) ile Fenerbahçeli (Unifeb) derneklerine üye öğrenciler tezahüratlar eşliğinde kan verdi. Ayrı noktalardan gelerek kan bağışının yapıldığı kültür merkezi binası önünde bir araya gelen rakip taraftarlar, kol kola girerek dostluk tablosu çizdi. Takımlarının üniformalarını giyerek kendileri için hazırlanan masalarda formlarını dolduran genç taraftarlar, sedyelere yan yana uzanarak kan bağışında bulundular. Toplumun yararına olan sosyal bir faaliyete imza atan üniversiteli taraftarların başkanları, kampanya koordinatörü Hilal Gaye İnce ile birlikte ortak bir basın açıklaması yaptı.

Hilal Gaye İnce yaptığı açıklamada, Düzce Kızılay Kan Merkezi ve AİBÜ Toplum Gönüllüleri Topluluğu’nun düzenlediği kan bağışı kampanyasına Unifeb ve Ultraaslan’ların birlikte kan bağışı yaptığını söyledi. İnce, “Burada bir kan kardeşliği var. her zaman böyle rekabet içinde gösterilir. Fakat arkadaşlar medeni cesaretlerini göstererek birlikte olduklarını belirttiler. Duyarlı herkesi kan vermeye bekliyoruz.” dedi.

Unifeb Başkanı Onur Feryer, yıllarca yeşil sahalarda yaşanan ezeli rekabette Kızılay ve toplum gönüllülerinin düzenlediği kampanyaya destek vermek istediklerini belirtti. Feryer, Ultraaslan ve Unifeb olarak toplum yararı sözkonusu olduğu zaman rekabeti bırakarak birlikte hareket edebildiklerini dile getirdi.

Ultraaslan Kulübü Başkanı Çağdaş Çalış da, kan bağışının toplumsal bir olay olduğunu ifade ederek, “eskiden taraftarlar arasında kan bile dökülürdü. O kanlar döküleceğine gelip burada bağışta bulunsunlar.” açıklamasını yaptı.