Galatasaray’a benzersiz tesis!

GSYİAD, G.Saray’a Seyrantepe’de eşi benzeri görülmemiş tesis yapıyor.

G.SARAY sportif olarak sıkıntılı günler geçirse de tesisleşme konusunda dev adımlar atıyor. G.Saraylı Yönetici ve İşadamları Derneği, Adnan Polat yönetimine verdiği sözü tutuyor ve Seyrantepe’de yeni yapılan stada kuş uçuşu 1300 metre uzaklıkta 25 dönümlük bir araziyi kulübe kazandırıyor. Sadece araziyi değil, buraya yapılacak tesisleri de kulübe hediye edecek olan GSYİAD böylece Aslan’a büyük bir değer katacak..

GENÇLER YAŞADI

PROJE üzerinde çeşitli önemli kompleksler yer alıyor. Bunların en önemlisi 6500 kişi kapasiteli basketbol salonu. Hem yeni yapılan Türk Telekom Arena’ya yakın hem de 6500 kişilik kapasitesiyle bir yılda bitirilmesi sözkonusu olan salon böylece G.Saray’a basketbolda bir ‘ev’ kazandırmış olacak. Kulüp ve futbol şubesi nasıl T.Telekom Arena’ya taşınacaksa basketbol şubesi de bu salona taşınacak..

DİĞER kompleks ise 40 odalı kamp tesisi ve 3000 kişi kapasiteli futbol stadı.. Böylece G.Saray, Seyrantepe’de yapacağı maçlardan önce bu tesislerde kampa girip, maçtan önceki sabah idmanını bu sahada yapabilecek. En önemlisi ise A2 takımının maçlarını burada oynayacak olması. Şu anda maçlar için Florya’daki üst saha kullanılıyor ama stat bittikten maçlar buraya alınacak. Böylece genç çocuklar gerçek bir stat havası yaşayacak.

YÜZÜCÜLER için de büyük bir proje var. Son yıllarda Burhan Felek’te Ergün Gürsoy’un yaptırdığı havuzları kullanan yüzücüler de bir ev sahibi olacak.. Hem kapalı hem de açık olimpik havuzlar G.Saraylı yüzücülerin en büyük motivasyon kaynağı olacak. Türkiye’de havuz sporlarının gelişmesinde büyük bir payı olan G.Saray Kalamış’taki havuzu kapattıktan sonra bir türlü istenilen başarıları yakalayamamıştı. Bu projelerin toplam maliyeti 15 milyon Euro’yu buluyor. Ve projenin tüm sponsorluğunu GSYİAD yapacak.. GSYİAD şimdiden proje için kaynaklarını hazırladı.. Yapılacak tesis de GSYİAD’ın üzerine değil kulübe kayıtlı olacak.. Böylece G.Saray, Riva’dan sonra İstanbul’un göbeğinde çok değerli bir arazinin sahibi daha olacak.