Galatasaray’a Fenerbahçe’nin derneğinden yardım

Mali olarak zor günler geçiren Galatasaray'a bir yardım eli de ezeli rakibi Fenerbahçe'den geldi.

Bir süredir ekonomik sıkıntı yaşayan Galatasaray içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan kurtulmaya çalışırken yıllardır ezeli rakibi konumunda bulunan Fenerbahçe’den beklenmedik bir açıklama geldi. Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Kaşdoğan, 2004 yılında Konya’da yıkılan Zümrüt Apartmanı’nda ölen vatandaşlar, Musalla Mezarlığı’nda düzenlenen anma töreninin ardından, gazetecilerin Galatasaray’ın mali durumu hakkındaki sorularını yanıtladı.

Eski Galatasaray yöneticilerinden Adnan Polat’ın, kulübün borçlarının ödenmesi için başlattığı yardım kampanyasını takdirle karşıladıklarını belirten Kaşdoğan, ”Galatasaray bizim ezeli rakibimiz, ancak bu tatlı rekabet olmadan, Galatasaray’sız bir ligin tadının olacağını düşünmüyoruz. Sosyal yardımlarıyla tanınan bir dernek olarak ekonomik açıdan zor durumdaki Galatasaray’a 5 bin YTL göndereceğiz.” dedi.

Kaşdoğan, yapılan bu yardımın, Galatasaraylı’larda tepkilere neden olup olmayacağına yönündeki soruya ise, ”Bunda samimiyiz ve bağışı yürekten yapıyoruz. Hatta bu yardım kampanyasına Konya Galatasaraylılar Derneği de katılmalıdır. Bunda mesele yapılacak bir durum yok. Galatasaray ekonomik durumunu düzeltirse, bizim yaptığımız bu bağışı Anadolu’da bir okula gönderebilir.” şeklinde konuştu.