Galatasaray’da Yiğit Şardan listesini tanıttı

Galatasaray'da 25 Mart'ta yapılacak Olağan Genel Kurul öncesinde Başkan adaylarından Yiğit Şardan, listesinde bulunan isimleri ve projelerini düzenlediği bir toplantı ile üyelere anlattı.

Şardan, geçmişi karalamadıklarını, listeyi seçim kazanmak için kurmadıklarını belirterek, ”Adama göre iş verdik, işe göre adam ayarlamadık.” dedi.

‘Tanınamama’ problemi olduğunu, bunu ise son 10 günde yapmaya çalıştığını belirten Şardan, 20 saat çalıştığını, kendini tanıttığını da belirterek, şöyle konuştu;

”Galatasaray, 100 senedir vefakâr insanlar tarafından yönetiliyor. Başarılı da oldular, ancak son 10 yıldaki değişime ayak uyduramamış, gelişememiştir. Bugün çıkıp biri 200 milyon dolarlık borcu öder, ama bu yönetim tarzı devam ederse 2 yıl sonra bir 200 milyon borç daha çıkar. Bu seçimde biz oylanmayacağız, bir düşünce, bir değişim ve gelişim oylanacak. Gelişmek için değişim sloganı oylanacak. Taraftar baskısıyla 40 transfer yapıp 38’ini geri gönderdiler, şimdi onun da çoğunun adını kimse bilmiyor. Menejerler zengin edildi. % 2, 2.5’a yapılacak işler % 7-10’a yapılmış. Futbol A.Ş.’nin başına bir genel müdür getireceğiz. 6 ayda halka arz edeceğiz ve stadın inşaatine başlayacağız. Gayrimenkulleri en olumlu şekilde değerlendireceğiz. Stadı bu zamana kadar yapamamak bir yönetim beceriksizliği. Biz bunu yapmayacağız. Stat için herşeyi yapacağız. Fakat yeri belli değil. Çünkü Seyrantepe’nin durumu net olarak belli değil.”

Galatasaray’ın 26 Mart sabahından itibaren farklı bir anlayışla yönetileceğini de ifade eden Şardan, amatör şubelerin başarılarının diğer branşlarda da yaşanacağını belirterek, ”26 Mart sabahı seçilirsek şeffaf olacağız, iletişim kuracağız. Havada uçan farklı farklı borçlar olmayacak. Taraftarlar stat inşaatı için temel atma törenine bizi çağırın; bir tuğla da biz koyalım bunu da basın yoluyla, Galatasaray stadını taraftarıyla yapıyor diye duyurun diyorlar.” diye konuştu.

”Ben bunları anlatıyorum; sevgili başkan Özhan Canaydın 4 yıl önce Yiğit’in anlattıklarını ben de anlatıyordum.” diyen Şardan’ın bu açıklamasından sonra salonda önce gülüşmeler oldu, ardından da alkış tufanı koptu. Şardan, hiç kimseyle kavgası olmadığını da sözlerine ekleyerek, başkan adayı olduğu için herkesi kucaklamak zorunda olduğunu sözlerine ekledi.

Şardan’ın listesi ise şu isimlerden oluştu;

Özkan Olcay, Murat Ece, Mehmet Cansun, Rıfat Karakimseli, Eşref Hamamcıoğlu, Sedat Doğan, Jerfi Tarık Fıratlı, Abdurrahim Albayrak, Mete Başol, Burak Elmas, Cem Atac, M. Serol Acarkan, Mümtaz Tahincioğlu, Murat Yalçındağ, Hasan Mingü.