Galatasaray’ın borcu 140.777 milyon dolar

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, kulübün borcunun 140,777 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Anadolu Auditorium Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, kulübün gerçek borcuyla ilgili iddialara açıklık getirdi. Başkan Canaydın, kulübün AIG’den alınan hisselerin finansmanı için temin edilen 23,5 milyon doların düşürülmesi halinde 140.777 milyon dolar borcu olduğunu açıkladı. Galatasaray’a yakışan, sakin bir kongre yaşadıklarını anlatan Canaydın, şunları söyledi: “İşte Galatasaray budur. 4 senelik bir dönemde sizlerle beraber olduk. Çalıştık, başarılı olduk, olamadık. Bugünlere kadar geldik. Hep nazik davranışlarınızı, desteklerinizi gördük. Müspet tenkitlerinizi gördük, hepinize teşekkür ediyoruz.”

“ALP YALMAN İNŞALLAH BAŞARILI OLUR”

Başkan Özhan Canaydın, kulübün mart ayında yapılacak olağan kongresinde başkanlığa adaylığını açıklayan Alp Yalman’a da teşekkür etti. Canaydın,” İnşallah mart ayında kendisi başarı olur” diye konuştu

Bu arada Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Turgay Kıran da 25 Mart’taki seçimli genel kurul toplantısında kulüp başkanlığına aday olduğunu açıkladı.