Galatasaray’ın Hamit’e son teklifi

Hamit'e sezonun ikinci yarısında sarı - kırmızılı formayı giydirebilmek için tüm yolları deneyen Galatasaray, futbolcunun annesinin engeline takılınca yeni bir formülle teklifini yeniledi

Cim-Bom, Hamit Altıntop’u kadrosuna katabilmek için Halil Altıntop kozunu da oynadı. Schalke ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Hamit’in transferinde ‘aile’ engeline takılan Galatasaray, annesinin Almanya’dan ayrılmasına karşı çıktığı gurbetçi futbolcuya, ikizi Halil’i de İstanbul’a getirme önerisinde bulundu.

Hamit’e sezonun ikinci yarısında sarı – kırmızılı formayı giydirebilmek için tüm yolları deneyen yönetimin, milli futbolcuya sezon sonunda yapmayı planladığı teklifi öne alarak, “Şimdi gelirsen, sezon sonunda ikiz kardeşin Halil’i de transfer ederiz” dediği öğrenildi.

Sarı – kırmızılı yönetimin Halil sürprizi ve teklif edilen yüksek rakamla kafası karışan Hamit’in kesin kararını vermek için bir hafta süre istediği vurgulandı.

Girişimler başladı

Galatasaray’ın, Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin ikisini de transfer ederek en büyük rakipleri Fenerbahçe’ye darbe vurma planları yaptıkları da kaydedildi. Hamit’e, Schalke ile sözleşmesi 2010 yılında bitecek olan Halil’in bonservisiyle birlikte alınacağı garantisini veren sarı – kırmızılı yöneticilerin, Alman kulübüyle görüşmelere başladıkları kaydedildi.
Galatasaraylı idarecilerin, yakın ilişki içinde bulundukları Schalke ile Hamit ve Halil’in transferi için temaslara başladıkları ve bir taşla iki kuş vurmanın planlarını yaptıkları ifade edildi.