Galatasaraylı futbolcular yemekte bir araya geldi

Galatasaraylı futbolcular Ergün Penbe ve Ümit Karan, Turkcell Süper Lig'de hatanın telafisinin olmayacağı haftalara girdiklerini belirterek, en az hata yapan takımın şampiyon olacağını söylediler.

Yemekli toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Ergün Penbe, ligde telafisi olmayan maçlar oynayacaklarını söyledi.Takım olarak iyi bir hava yakaladıklarını kaydeden milli futbolcu, takım arkadaşlarının kendilerine olan güvenlerinin de üst düzeyde olduğunu vurguladı.

Bir gazetecinin” Son zamanlarda gol sıkıntısı çektiğiniz yönündeki eleştirilere katılıyor musun?” şeklindeki sorusuna milli futbolcu, şu cevabı verdi: “Bu aralar biraz gol sıkıntısı çektiğimiz doğru. Ama ligin en iyi golcüleri bizde. Her takıma böyle golcüler nasip olmaz. Önemli olan bundan sonraki maçlarda arkadaşlarımızın atmalarıdır”

ÜMİT KARAN:”BEN BENCİL BİR GOLCÜ DEĞİLİM”

Sarı kırmızılı takımın golcü futbolcusu Ümit Karan da şampiyonluk yolunda önemli maçlar oynayacaklarını belirterek, özellikle iç sahada oynayacakları karşılaşmalarda puan kaybetmemeleri gerektiğini söyledi. Takım içerisindeki güven duygusunun ve arkadaşlığın üst düzeyde olduğunu kaydeden milli futbolcu, şampiyonluk mücadelelerinin son haftaya kadar süreceğini ifade etti.

Bir gazetecinin,” Gol pozisyonlarında bencil davrandığın yönündeki eleştirileri nasıl değerlendiriyorsun?” şeklindeki sorusuna Ümit Karan, şu cevabı verdi:”Ben maç esnasında bencil davrandığımı düşünmüyorum. Bunun için de kaç tane asist yaptığımın görülmesi gerekir. Ama tabii bazı pozisyonlarda çok yakınındaki müsait durumdaki arkadaşını göremeyebiliyorsun”

Genç futbolcu, gol krallığı yarışmasında bir iddiasının bulunmadığını belirterek, önemli olanın Galatasaray’ın şampiyon olması olduğunu sözlerine ekledi.

MONDRAGON:”PROFESYONELİM, YEDEK KALMAM ÖNEMLİ DEĞİL”

Sarı – kırmızılı takımın Kolombiyalı kalecisi Mondragon ise Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe’yle oynadıkları karşılaşmada yedek beklemesinin kendisi için bir sorun teşkil etmediğini söyledi. Takım içerisinde ilk 11’i belirleme yetkisinin teknik direktör Eric Gerets’te olduğunu kaydeden tecrübeli file bekçisi, kendisinin ya da Aykut’un oynayıp oynamamasından ziyade takımın galip gelmesinin daha önemli olduğun kaydetti.

Futbolcular daha sonra böbrek hastası çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.