Galatasaray’lılar Fenerbahçe’lilerin sevinmelerini engelledi

Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçını Fenerbahçe kazandı, ancak Burdur'daki fanatik Galatasaray taraftarları Sarı lacivertli takım taraftarlarının sevinmelerine izin vermedi.

Fortis Türkiye Kupası’nda dün akşam oynanan ve Fenerbahçe’nin 2 – 1 üstünlüğü ile tamamlanan maçın hemen bitiminde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan 100’den fazla Galatasaray taraftarı, Fenerbahçeli taraftarların galibiyet sevinçlerine engel oldu.

Fenerbahçe – Galatasaray maçının hemen bitiminde şehrin en işlek yeri olan Cumhuriyet Meydanı, Sarı kırmızılı takım taraftarlarının akınına uğradı. Galibiyet sevincini yaşamak için meydana gelen yaklaşık 50 kadar Fenerbahçe taraftarı, karşılarında 100’den fazla Galatasaray taraftarını görünce şaşkınlık yaşadılar.

Fenerbahçe taraftarlarının Atatürk Anıtı’nın yanına yaklaşmasına izin vermeyen Sarı – kırmızılı takım taraftarları, takımları lehine sloganlar atmaya başladı. Bu arada yolun karşı tarafında biriken Sarı – lacivertli takım taraftarları da bu tezahüratlara ‘Her zaman her yerde en büyük Fener’ sloganları atarak karşılık verdi.

Sloganlar zaman zaman yerini küfürlü sözlere bıraktı.Yolun her iki tarafından birbirlerine su şişeleri atan taraftarlar bir ara birbirlerine girdi. Emniyet güçlerinin yerinde müdahalesi ve Fenerbahçe taraftarlarının sayısının az olması kavganın büyümesini önledi. Daha sonra meydandan inen Galatasaray taraftarları Atatürk Caddesi’nde yürüyerek slogan atmaya devam etti.

Trafik akışını bir süre aksatan Sarı kırmızılı takım taraftarları, bir ara Fenerbahçeliler Derneği’nin önüne doğru yürümeye başladı. Emniyet güçleri olayların büyümesini önlemek amacıyla grubu durdurdu ve grubun dağılmasını sağladı. Grup bir süre daha slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.