Gamze ‘ruh sağlığı’ testinden geçti

Tecavüze uğradığı iddiasıyla Gökhan Demirkol hakkında dava açan manken Gamze Özçelik, ruh sağlığının etkilenip etkilenmediğinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'nda bir dizi testten geçti.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nin isteği üzerine Gamze Özçelik, ruh sağlının olaydan sonra ne şekilde etkilendiğinin belirlenmesi talimatı doğrultusunda, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda ikinci kez testten geçti. Kurumda yaklaşık bir saat kalan Gamze Özçelik, çıkışta kendisini bekleyen basın mensuplarına açıklama yaptı. Mahkemenin bu tür fiillere maruz kalan bir insanın psikolojisinin kötüleşip kötüleşmediğine dair bir rapor istediğini belirten Özçelik, “Olay sonrası ruh sağlığımla ilgili bir rapor istendiği için, ikinci kez buraya geldim. ” dedi.

Türkiye’de ve dünyada bu tür davalarda, karşı tarafın mağdur olan kişiyle ilgili bir sürü belden aşağı ve yalan yanlış şeyler söylediğini öne süren Özçelik, “Esas amaçları mağduru kötü göstermek ve yargıyı bir yerde etkilemeye çalışmaktır. Tabi ki yasada böyle birşey yoktur, ama bu her zaman böyle yapılır. Ben aslında zor olanı seçtim ve dava açtım. Türk adaletine gerçekten çok inandığım için bu yolu seçtim.” şeklinde konuştu.

Karşı tarafın, “otelin tuvaletinde birlikte oldular, şunu yaptılar, fotoğraflar var” gibi yalanlarla kendisini kötü göstermeye çalıştıklarını da vurgulayan Özçelik, bu tür iftiraların karşı tarafın halet-i ruhiyesini ve akıllarının başka hiçbir şeye çalışmadığını gösterdiğini iddia etti. Gamze Özçelik, “Şu anda ruh sağlığınız nasıl?” şeklindeki bir soruya “Bilmiyorum, onu Adlı Tıp raporu gösterecek” diye cevapladı. Özçelik daha sonra Adli Tıp Kurumu’na geldiği cipe binerek ayrıldı.

Bu arada Özçelik’in avukatı Fatih Volkan, müvekkilinin ruh sağlığının olaydan olumsuz etkilenmesi durumunda cezanın yüzde 50 oranında arttırılacağını ifade etti.