Garanti Bankası’na ABD’li Ortak

Garanti Bankası'nın yüzde 25.5'lik hissesi ile 182 adet kurucu payının GE Capital'e devri tamamlandı. Devir sonrasında Yönetim Kurulu'na yeni isimler girdi.

Garanti Bankası’nın yüzde 25.5’lik hissesi ile 182 adet kurucu payının GE Capital’e devri tamamlandı. Devir sonrasında Yönetim Kurulu’na yeni isimler girdi.

Garanti Bankası A.Ş.’nin çıkarılmış sermayesinin yüzde 25.5’ine karşılık gelen 535 milyon 500 bin YTL nominal değerli hisse senetleri ile Garanti Bankası A.Ş. tarafından çıkarılmış kurucu paylardan 182 adedinin Doğuş Holding A.Ş. tarafından, GE (General Electric) Capital Corporation’un Türkiye’de kurulan iştiraki GE Araştırma ve Müşavirlik A.Ş.’ye devrinin tamamlandığı bildirildi.

Doğuş Holding’in, Garanti Bankası’yla ilgili olarak Borsa’ya gönderdiği açıklamada, devir konusunda Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından gerekli onayın verildiği, sözü edilen hisselerin devir ve teslim işlemlerinin dün itibarıyla tamamlandığı kaydedildi. Açıklamada, satışa konu 535 milyon 500 bin YTL nominal değerli Garanti Bankası A.Ş. hissesi için 1 milyar 555 milyon 500 bin dolar,182 adet Garanti Bankası A.Ş. kurucu hissesi içinse 250 milyon dolar olmak üzere toplam 1 milyar 805 milyon 500 bin doların GE Araştırma ve Müşavirlik A.Ş. tarafından dün itibarıyla Doğuş Holding A.Ş.’ye nakden ödendiği aktarıldı.