Garanti en iyi seçildi

Garanti Bankası, finans dergisi Euromoney'den Euromoney Mükemmelik Ödülü alarak, 7. kez "Türkiye'nin En İyi Bankası" seçildi.

Euromoney dergisinde yer alan değerlendirmede, Garanti Bankası’nın başarısında, kurumsal ve bireysel bankacılık alanlarındaki performansı ve geçen yıl gösterdiği verimli büyümenin etkili olduğu belirtiliyor. Değerlendirmede, bankanın esas gücünü, Türk bankacılık sektörünün en dinamik ve parlak ekipleri arasında sayılan çalışanlarının oluşturduğu belirtiliyor. Ayrıca, Türk Telekom özelleştirmesi ve Atatürk Havalimanı finansmanı gibi projelerde önemli rol oynayan Garanti’nin geçtiğimiz yıl yüzde 32 artan müşteri başına düşen kârlılığı ve uyguladığı ileri düzeyde CRM sistemi övülüyor. Bankanın geçtiğimiz yıl tüketici kredileri (yüzde 359) ve müşteri sayısında (yüzde 18) kaydettiği olağanüstü büyüme vurgulanıyor.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, ödülle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Dünya finans çevrelerinin her yıl merakla beklediği ödülleri, 7. kez almaktan çok mutluyuz. 2005 yılında gösterdiğimiz üstün performans, sadece müşterilerimiz tarafından değil, Euromoney tarafından da takdirle karşılandı. Başarımızın arkasında, her zaman olduğu gibi kaliteye olan güçlü inancını hiç yitirmeyen yetkin insan kaynağımız var. Gerçekleştirdiğimiz büyümeyi sürdürmek için en iyiyi sunmak konusunda taviz vermeyeceğiz.” dedi.