Gasp edilen taksici 70 YTL için canından olacaktı

Şişli'de bir taksi sürücüsü müşteri olarak taksisine aldığı kimliği belirsiz bir gaspçı tarafından boğazı kesilip, bacağından bıçaklandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, saat 21:00 sıralarında Piyale Paşa Bulvarı üzerinde bulunan bir benzin istasyonunun arkasında meydana geldi. 34 TER 67 plakalı taksisine müşteri alan Veysi Barlak, Şişli Hacı Ahmet Mahallesi’ne geldiği sırada müşterinin isteği üzerine tenha bir sokağa girdi. Arka koltukta oturan müşteri bir anda bıçağını çekerek Barlak’ın boğazına dayadı ve cebindeki bütün parasını vermesini istedi.

Barlak, zanlıya direnince gözü dönmüş zanlı Barlak’ın önce boğazını kesti sonra da bıçağı sol bacağına sapladı. Daha sonra zanlı sürücünün üzerinde bulunan 70 YTL’yi alarak olay yerinden yaya olarak kaçtı.

Kanlar içinde kalan Barlak, taksisini güçlükle kullanarak yakındaki bir benzin istasyonuna kadar geldi ve istasyon görevlilerinden yardım istedi. İstasyon görevlileri polise ve ambulansa haber verdi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra, Barlak Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırıldı.

Taksicinin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenilirken, polis, zanlının yakalanması için operasyon başlattı.