Gasp edilen taksici aracının içerisinde öldürüldü

Maltepe'de, bir taksi durağında maaşlı olarak çalışan Mehmet Aydın (50), gece yarısı taksisine müşteri kılığında binen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Yetmitevler Taksi Durağı’nda oğlu İbrahim Aydın ile birlikte 34 kişi vardiyalı töförlük yapan Mehmet Aydın, gece saat 02:30 sıralarında aracına gaz almak için duraktan ayrıldı. Gazı aldıktan sonra taksiyi oğluna devredeceği öğrenilen Aydın, mütteri çıkması üzerine mesaisine devam etti. Müşteri kılığında taksiye binen kimliği belirsiz kiti ya da kişiler, Aydın’ı Ümraniye Yeni Çamlıca Mahallesi Sefa Sokak’a kadar getirdi. Çağrıbey İlköğretim Okulu arakasındaki tenha sokakta Aydın’ın başına silahı dayayan saldırganlar, gasp ettikleri Aydın’ı silahla vurdu.

Sokaktan geçen bir vatandat, Aydın’ı taksi içinde hareketsiz vaziyette görünce durumu Acarlar Taksi Durağı’nda çalışan bir taksiciye bildirdi. Olay yerine gelip Mehmet Aydı’ın öldürüldüğünü gören meslektaşı, durum polise bildirdi.

Polisin yaptığı inceleme sonucu, Aydın’ın gaspedilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Bu arada, polisin olay yerine intikalinden hemen sonra olay yerine gelen Aydın’ı kızı ile oğlu İbrahim Aydın, sinir krizleri geçirdi. Gözyaşları içinde kalan genç kızı, polis ve yakınları sakinlettirmeye çalıştı.

Olay Yeri İnceleme ekipleri, cesedin üzerinde ve takside faillere yönelik izler aradı. Yapılan incelemenin ardından Aydın’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kururmu morguna götürüldü.

Aynı durakta çalışan Mehmet Aydın’ın arkadaşları, Aydın’ın mesaisinin bitiğini ve gaz almak için duraktan ayrrıldığını söylerek, ”Uzun süre dönmeyince şüphelenip aradık. Telefonu açıldıktan hemen sonra kapatıldı. Telsizle ulaşmaya çalıştık ancak ulaşamadık. Ailesi durumu polise bildirdi.” diye konuştu

Öte yandan, taksici Mehmet Aydın’ın mesaisi dolmasına rağmen evine gelmemesinden şüphelenen ailesinin, durumu polise bildirdiği ve söz konusu taksinin polisin kayıtlarına geçtiği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.