Gasp ettiği iddiasıyla tutuklanan şüpheli serbest bırakıldı

Eskişehir'de yaşlı bir kadının küpelerini almak için kulaklarının yırtılmasına neden olan gasp olayının şüphelisi, delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Tutuklanan olayın şüphelisi Barış P. bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Barış P., hakkındaki suçlamaları yine reddetti. Fatma Üre’nin de katıldığı ve ifadesinin alındığı duruşmada mahkeme heyeti, şüphelinin delil yetersizliğnden serbet bırakılmasına karar verdi.

1 Şubat 2006 günü meydana gelen olayda Üre, Alanönü Mahallesi Bekir Çavuşlar Sokak’ta bulunan evinde bir gaspçının saldırısına uğramıştı. Gaspçı, Üre’nin kulaklarındaki küpeleri çekerek almış ve yaşlı kadının kulaklarının yırtılmasına neden olmuştu. Üre’nin yüzüğünü de zorla alarak kaçan şüpheli Barış P., polisin çalışmaları sonucunda yakalanmıştı. Kulaklarına dikiş atılan Üre de şüpheliyi teşhis etmişti. Olayın şokunu yaşayan yaşlı kadın, şüpheliyi tanıdığını, serbest bırakılmamasını, aksi durumda hayatının tehlikeye gireceğini söylemişti.