Gaspçılar kuyumcu kuryesinden 13 kilogram altın çaldı

Eminönü'nde, bir kuyumcu kuryesinin aracını kaza süsü vererek durduran silahlı gaspçılar, iddiaya göre araçtaki 13 kilogram altını alarak kayıplara karıştı.

Yenikapı Sahil Keneddy Caddesi üzerinde seyir eden ve Kapalıçarşı’daki Karakaş Kuyumculuk’a altın taşıdıkları öğrenilen Bahattin Uğurlu ve Ahmet Kabahor’un aracına trafik ışıklarında bir araç çarptı. Kuyumcu kuryelerine ait 34 VB 710 plakalı araca çarpan ve plakası alınamayan Ford marka araçtan inen şahıslar, silahlarını çekerek şoför Uğurlu ve yanındaki arkadaşını etkisiz hale getirdi. İddiaya göre, kuryeleri araçtan indiren silahlı gaspçılar, kendilerini direnmeye çalışan Kabahor’un başına silah kabzasıyla vurdu.

Silahlı gapçılar, kuyumcuya ait araca binerek Sirkeci istikametine doğru kaçtı. Kaza süsü verdikleri ve olay yerine geldikleri araçta şahısların arkasından hareket ederken, şahıslar çaldıkları aracı bir süre sonra terk etti. Başından hafif şekilde yaralanan Ahmet Kabahor hastaneye götürülürken, Uğurlu olayla ilgili polise bilgi verdi. Uğurlu polise verdiği ilk ifadesinde, araçta Kapalıçarşı’ya götürdükleri 13 kilogram altın bulunduğunu ve şahısların bunları çaldıklarını söyledi. Olayın ardından polis geniş çaplı çalışma başlatarak, gaspçıların kaçtığı aracı bulmaya çalıştı.

Bu arada polis, kuryelerin her ikisinide polis merkezine götürürken, şahısların olayla ilgisinin bulunup bulunmadığını araştırıyor.