Gazanfer Özcan ve tiyatrosu Adana’da

Adana'da, devam eden ''8. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali''nde Gazanfer Özcan ve tiyatrosu, ''Müsteşar Bey'' adlı oyunla tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

Oyunda, Gazanfer Özcan, Gönül Ülkü, Engin Gürmen, Aylin Kılınçarslan, Oktay Tosun, Mustafa Ersin Özben, Sinan Yıldırım, Merve Yıldırım, Bahar Karadeniz, Ebru Tekgündüz, Pınar Ardanıç, Fuat Akyol ve Fulya Daşkın rol alıyor.

Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Dara Tan, Gazanfer Özcan ve ekibine festivale katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Tan, 30 Nisan’a kadar sürecek festivalde birbirinden değerli tiyatro sanatçılarının kentte oyunlarını sahneleyeceğini kaydetti.

Her yıl Adanalı tiyatroseverleri, hem ulusal hem de uluslararası pek çok profesyonel tiyatro topluluğuyla buluşturan festivaldeki tüm oyunların büyük ilgi gördüğünü belirten Tan, “Müsteşar Bey” adlı oyunun ise biletlerin günler öncesinden tükenmesi nedeniyle koltukların yanına konulan ek taburelerde izlendiğini bildirdi.

Festival kapsamında, bu akşam Tiyatro Kedi, Murray Burnett’in yazdığı, Hakan Altıner ve Joan Alison’un yönettiği, dünya sinemasının unutulmaz başyapıtı “Casablanca” adlı oyunu sahneleyecek.