Gazeteci Baki Koşar’ın katil zanlısı tutuklandı

Şişli'deki evinde öldürülmüş olarak bulunan Gazeteci Yazar Baki Koşar'ın katil zanlısı olarak Muğla'da yakalanan Serhat B. (24), çıkarıldığı adliyede tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, evde buldukları parmak izinin Serhat S’ye ait olduğunu belirlemiş ve Serhat S., yakalanarak cezaevine gönderilmişti. Ancak Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Koşar’ın bilgisayarını incelediklerinde en son chat yoluyla Serhat B. ile sohbet ettiğini ve Koşar’ın Serhat B.’yi evine davet ettiğini tespit etti. Sohbet konuşmalarını inceleyen polis ekipleri, Koşar’ın ölmeden önce en son zanlı B. ile birlikte olduğunu ortaya çıkardı.

Zanlı Serhat B.’nin pazarlamacı olduğunu ve Muğla’da bulunduğunu tespit eden emniyet ekipleri, düzenlenen operasyonla zanlıyı yakalayarak İstanbul’a getirdi. Serhat B.’nin Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunda, cinayeti işlediği kabul ettiği öğrenildi. Polis ekipleri, Serhat B. ile birlikte Muğla’da yakalanan Emrah A. (25) isimli şahsı da gözaltına aldı.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından Şişli Adliyesi’ne sevk edildi. İfadesi alınan zanlı Serhat B., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Emrah A. isimli şüpheli ise serbest bırakıldı.