Gazeteci döven Balaman’a bir tepki de Konya’dan

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Özdemir, Zaman Gazetesi Isparta Muhabiri Mustafa Altıntaş'a yapılan saldırıyı sert bir şekilde kınadı.

Zaman Gazetesi Isparta Temsilcisi Ali Bayram Taş ve muhabir Mustafa Altıntaş’ın Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman ve korumalarının saldırısına uğramasına meslek örgütleri büyük tepki gösteriyor. Bu tür davranışların kesinlikle kabul edilemeyeceğini belirten Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, demokratik toplumlarda kurumların basının özgürlüğüne riayet etmesi gerektiğini dile getirdi.

‘Basını asla bu yollarla susturamayacaklar’ diye sert tepki gösteren Özdemir, “Gazeteciler Cemiyeti olarak kamu görevini yerine getiren meslektaşlarımıza karşı yapılan bu tür saldırıları kınıyoruz. Gazetecilerin haklarını korumakla görevli olarak da üzerimize düşen ne varsa yaparız.” dedi.

Zaman Gazetesinin haber ve etik kurallarına saygılı yayın yapan ender gazetelerden birisi olduğunu belirten Özdemir, “Böyle bir olayın Zaman gazetesi gibi meslek ilkelerini titizlikle uygulayan bir kurumun başına gelmesi de bizi ayrıca üzmüştür.” dedi.

Özdemir, bu tür olayların arkasının bırakılmamasını, hukuki açıdan ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.