Gazeteci Koşar’ın katil zanlısı tutuklandı

Kurtuluş’taki evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan gazeteci Abdülbaki Koşar’ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan S.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Evinde birçok yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan gazeteci Abdülbaki Koşar’ın katil zanlısı olarak gözaltına alınan S.S., emniyette sorgusunun ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Şişli Adliyesi’ne çıkartıldı. Cumhuriyet Savcısı’na ifade vermesinin ardından zanlı S.S., tutuklanması istemiyle Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Burada görülen duruşmanın ardından S., tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi’ne gönderildi.

Bu arada, adliye çıkışında zanlı S.S., polis otomobiline bindirilirken basın mensuplarının soruları karşısında ”Ben suçsuzum, bana iftira attılar ” dediği gözlendi. Bu sırada adliye önünde bekleyen Koşar’ın amcasının oğlu olduğu öğrenilen İmran Koşar, emniyete ve polislere saygısından ötürü sanığa saldırmadıklarını belirterek, ”Yarın öbür gün sizi de yok edebilir. Niye yazmıyorsunuz ¿ Bu işin peşini bırakmayın. Bunlar gazeteci düşmanı ” şeklinde tepki gösterdi. Polis, İmran Koşar’ın tepkisinin büyümesi üzerine S.S.’yi adliye önünden hızla uzaklaştırdı.