Gazetecilerin sevgililer günü kutlandı

CHP Genel Sekreter Yardımcısı İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, sevgililer günü dolayısıyla parlemento muhabirlerine gül ve çikolata dağıttı.

TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen Mehmet Sevigen, toplantıyı izleyen muhabirlere gül dağıttı. Basın mensuplarının sevgililer gününü kutlayan Sevigen, gazeteciler ile siyasilerin birbirlerini tamamlayan iki önemli unsur olduğunu vurguladı. Sevigen, basın mensuplarının siyasetçiler tarafından zaman zaman hor görülmesini, aşağılanmasını, tartaklanmasını yanlış bulduğunu kaydetti. Konya’da bir bayan gazetecinin sırf başı açık ve pantolon giyiyor diye hakarete uğramasının Türkiye’ye yakışmadığını, İran’ın Kum kentinde bile yaşanmayacak manzaların Türkiye’nin en büyük kentlerinden birinde yaşanmasının üzüntü verici olduğunu dile getiren Sevigen, Isparta Belediye Başkanı Mustafa Balaman’ın kendisi aleyhine haber yapan gazetecileri dövmesini de kınadı. Sevigen, basın mensuplarına karşı yapılan bu tür saldırıların daha güçlü olarak gündeme taşınmasını istedi.

Başbakan Erdoğan’ın Mersin’de bir çiftçiyle tartışırken kullandığı üslubu eleştiren Mehmet Sevigen, Başbakan’ın sözkonusu çiftçinin annesi için kullandığı ifadeler nedeniyle tüm annelerden özür dilemesi gerektiğini söyledi. Başbakan Erdoğan’ın futbolculuğundan gelen bir alışkanlıkla zaman zaman futbol terimleriyle konuştuğunu hatırlatan Mehmet Sevigen, ”Ben de futbol oynadım. O yüzden Başbakan’a futbol terimleriyle seslenmek istiyorum. Bir futbolcunun ayakları sustuğu zaman çenesi konuşmaya başlar. 70’inci dakikadan sonra futbolcular yorulur ve sahada konuşmaya başlar. Başbakan daha maçın 35’inci dakikasında konuşmaya başladı” şeklinde konuştu.

Mehmet Sevigen açıklamasının ardından Meclis’te bulunan basın odalarına çikolata dağıttı.