Gazetecinin en zor haberi

Sultanbeyli'de bir cinayeti görüntülemek için olay yerine giden gazeteci, yerde kanlar içinde yatan kardeşinin cesediyle karşılaştı.

Alınan bilgiye göre olay bugün saat 15:30 sularında Mecidiye Mahallesi yan yol üzerinde meydana geldi. Yol kenarında bir kişinin öldürüldüğü ihbarını alan Yerel Yöre Gazetesi Sahibi Ahmet Işıkdağ, haber yapmak için hızla olay yerine gitti. Fotoğraf makinesini çıkararak cesetten fotoğraf çekmek isteyen Işıkdağ, yerde kanlar içinde duran cesedin kardeşine ait olduğunu gördü.

Gördüğü manzara karşısında gözlerine inanamayan Ahmet Işıkdağ, meslek hayatının en zor anlarını yaşadığını belirterek, “Polis telsizlerinden yol kenarında bir ceset bulunduğu anonsu geçmişti. Bende bir gazeteci refleksiyle hemen olay yerine geldim. Cesede yaklaştığımda ayakkabılarından kardeşim Ramazan Işıkdağ (24) olduğunu gördüm. Hayatımın en zor anlarını yaşadım.” dedi.

Bu arada cinayet mahalinde delil araması yapmak isteyen olay yeri inceleme ekipleri, çalışmaları bitirmeden cesedi apar topar kaldırmak zorunda kaldılar. Öldürülen Ramazan Işıkdağ’ın yakınları olay yerine gelerek cesedi görmek isteyince büyük kargaşa yaşandı.

Razamaz Işıkdağ’ın bazı yakınları jandarma barikatını aşarak cesedi görmek isteyince ekipler inceleme yapmadan ceset bir ambulansla götürmek zorunda kaldı.Sinir krizleri geçiren 5 aylık hamile eşi Zahide, anne Mürşide ve Baba Abdurrahman Işıkdağ’ı yakınları sakinleştirmekte güçlük çekti. Yaşanan kargaşa sırasında arada kalan küçük bir çocuk ise ezilme tehlikesi yaşadı. Gözyaşlarına boğulan çocuğu çevredeki vatandaşlar kucaklayarak sakinleştirdi.

Öldürüldükten sonra yol kenarına bırakılan Ramazan Işıkdağ’ın “adam yaralamak” suçundan cezaevine girdiği ve bir hafta önce tahliye olduğu belirtildi. Olay yerinde inceleme yapan Jandarma ekipleri, cinayetin kesici bir aletle işlendiğini belirlerlerken, geniş çaplı soruşturma başlatıldı.