Gazetelerin bugünkü manşetleri

İşte bugünkü gazetelerde öne çıkan başlıklar:


Camlar kırılınca, asker topları Çukurca'nın dışına taşıdı

Irak sınırına yığınak yapan TSK, terörle mücadele sırasında halkın rahatsız olmaması için Çukurca'da örnek bir adım attı. İlçedeki komando taburundan yapılan atışlar, evlerdeki cam ve çerçevelerin kırılmasına yol açınca toplar şehrin dört kilometre dışına taşındı.


Demirtaş dönemedi

DTP Lideri Nurettin Demirtaş "Yoğun parti çalışmalarım var" diyerek aralık ayında da dönmeyeceğini açıkladı. Avukatları Demirtaş’a "sahte çürük raporu’ndan tutuklanabilirsiniz" dedi.


Müthiş Türk

Muhtar Kent, Mayıs 2005'te Coca-Cola Kuzey Asya, Avrasya ve Ortadoğu Başkanı, Şubat 2006'da Coca-Cola International Başkanı, Aralık 2006'da şirketin İcra Başkanı oldu. Son adımı dün attı ve şirketin CEO'su oldu.


Büyükelçinin evinde Rus ruleti kanlı bitti

Büyükelçi Tezcan'ın oğlunun partisinde Cem Orga Turakan, mermi koyduğu tabancanın topunu çevirip, namluyu çenesine dayadı. Arkadaşlarının 'yapma' uyarılarına rağmen Turakan, tetiği çekince kanlar içinde yere yığıldı.


Sivil anayasa için en büyük buluşma

Büyük işçi ve işveren teşkilatları, sivil toplum kuruluşları ve odalar, ülkenin geleceğinde iddiası bulunan herkesi anayasa için katkı yapmaya çağırıyor.


Dünya devine Türk patron

Coca-Cola'nın şu andaki ikinci adamı Muhtar Kent, 1 Temmuz 2008'den itibaren uluslararası şirketin CEO'su olacak. 55 yaşındaki Kent, 200 ülkede faaliyet gösteren, 300 bin kişiye iş sağlayan, cirosu 27 milyar doları bulan dünyanın en değerli markasını yönetecek.


Zirvede bir Türk

70 milyar dolarla dünyanın en değerli markası olan Coca Cola'nın başına Temmuz 2008'de Muhtar Kent geçiyor.


Aynı kader

Her yıl sayısız kişiyi kurban verdiğimiz trafik terörü bu defa yetiştirdiğimiz az sayıdaki heykeltıraşlardan birisini aldı aramızdan. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tankut Öktem (67)’nin içinde bulunduğu otomobil otobanda geri manevra yapan kamyona çarptı. Öktem olay yerinde hayatını kaybederken otomobilde bulunan kızı hafif, eşi ise ağır şekilde yaralandı.


450 yıl sonra bile korkutuyor

Avrupa Parlamentosu’nun Alman milletvekili Vural Öger’in “Sultan Süleyman’ın başlattığı Viyana kuşatmasını tamamlayacağız” sözleri kriz oluşturdu.


Skandallar zinciri

Malataya katliamında kullanılan silaha olaydan iki gün önce polisin el koyduğu ortaya çıktı.


Taktik savaşları

Zico'nun aklı Lincoln'de! Brezilyalı teknik adam, Galatasaray'ın kendisini yanıltmaya çalıştığını söylüyor.


Kovulabilirim

"Bir gün biz de maç kaybedeceğiz. Eğer derbide yenilirsek yönetim beni gönderebilir. Bugün (dün) onun için idmana çıkmadım, yönetim ile bu konuları görüştüm".