Gazi İlkokulu’nda ‘ikindi çayı kitap okuma saati’

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Gazi İlkokulu tarafından 'ikindi çayı, kitap saati' etkinliğine katılanlar 20 dakika kitap okudu.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Gazi İlkokulu tarafından ‘ikindi çayı, kitap saati’ etkinliğine katılanlar 20 dakika kitap okudu.

Gazi İlkokulu salonunda başlayan program okul müdürleri, veliler ve öğrenciler tarafından izlendi. Etkinlik müdür yardımcısı İsmail Akkoyun’un açılış konuşmasıyla başladı. Kitabın insan hayatındaki değerinin çok büyük olduğunu belirten Akkoyun; “İkincisini gerçekleştirdikleri veliler ve öğrencilerle birlikte bu değere uygun kalite ve güzellikte hazırladık.” dedi.

Öğrencilerden oluşan saz ekibinin ‘İki kitap aldım’ adlı türküye seslendirmesinin ardından katılımcılarla birlikte 20 dakika kitap okundu. Daha sonra öğrenciler Yahya Kemal Beyatlı’dan iki şiir okudu. Şiirlerden sonra Dörtyol Belediyesi Türk Müziği Korosu sahne aldı. Koro Yahya Kemal Beyatlı’nın bestelenmiş şiirlerinden ikisini seslendirdi. İki musiki eseri arasında öğretmen Nuray Çelebi kanun eşliğinde Yahya Kemal’den bir başka şiiri okudu.

Program sonunda kitap şeklinde hazırlanan iki pasta davetliler tarafından kesildi.