Gaziantepspor Beşiktaş’tan Veysel ile Adem Dursun’u transfer etti

Turkcell Süper Lig'de bu sezon umduğunu bulamayan Gaziantepspor, ara transferde Beşiktaş'tan Veysel Cihan ile Adem Dursun'u transfer etti.

Bunun üzerine ligde aldığı başarısız sonuçlar ile uzun bir aradan sonra kendini küme düşme potası içerisinde bulan Kırmızı-siyahlı ekip, yeni Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl ile ara transferde takımı kuvvetlendirme çabası içerisine girdi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana’nın ısrarla istediği genç Gökhan Güleç’i Beşiktaş’a veren Gaziantepspor, bu futbolcuya karşı Veysel, Adem Dursun ve 1 milyon dolar para alacak.

Teknik direktör Hadzıbegiç döneminde Gaziantepspor’da forma şansı bulamayan Gökhan Güleç, Hüseyin Kalpar’ın göreve gelmesi ile birlikte forma şansı bularak kupada biri Tarsus İdmanyurdu’na biri de Fenerbahçe’ye olmak üzere 2 gol kaydetti.

Yerli ve yabancı transfer arayışlarını tamamlayan Gaziantepspor, 3 yerli oyuncu 2 de yabancı oyuncu ile prensip anlaşmasına vardı. Veysel ile Adem’in yanı sıra ismi açıklanmayan bir yerli oyuncu ile daha anlaştıklarını ifade eden Başkan Kızıl, Zimbabwe Milli Takımı’nda oynayan Kaondera ile James Matola’yi de renklerine bağladıklarını belirtti.

Futbol Şube Sorumlusu Bülent Mamatoğlu ise ligin ikinci yarısına iyi bir ekip oluşturarak girmek istediklerini, ancak Afrika Uluslar Kupası nedeniyle transfer etmek istedikleri oyuncuların geciktiğini kaydetti. Anlaştıkları Zimbabewli oyuncuların büyük ihtimalle yarın Gaziantep’e geleceğini ifade eden Mamatoğlu, Veysel ile Adem’in ise hava koşullarının iyi olması durumunda bugün Gaziantep’e gelebileceğini kaydetti.