Gaziantepspor Sivas’a bileniyor

Gaziantepspor, Sivasspor maçının hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Jose Couceiro yönetimindeki antrenman, ısınma koşusu ve açma-germe egzersizleriyle başladı. Antrenmanın ana bölümünde pas çalışması, hedefsiz oyun ve yarı alanda çift kale maç çalışmaları yapıldı. Antrenmana, sakatlığı sebebiyle tedavisi devam eden Cenk de katıldı.

Antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktör Jose Couceiro, Sivasspor maçında çok dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, ”Fenerbahçe maçını unutup Sivas maçına hazırlanmamız gerekiyor” dedi.

Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl’ın, kendisi hakkında geçen hafta yaptığı bir değerlendirmenin hatırlatılması üzerine Couceiro, ”Bazı konuları iç meselemiz olduğunu düşünerek basınla paylaşmıyorum. Gaziantepspor’a ve başkanına o kadar saygı duyuyorum ki medya önünde polemik oluşturmak istemiyorum. Bazı şeyler, kendi içimizde konuşmamız gereken şeyler” diye konuştu.

Sezon başından itibaren birçok problemi çözdüğüne dikkati çeken Couceiro, ”Şunu bilmenizi isterim ki; bir ekip sadece futbolculardan oluşmuyor. Başkandan şoföre kadar biz bir ekibiz. Başkan ne kadar kazanmak istiyorsa, buradaki herkes o kadar kazanmak istiyor. Hiçbirimiz tanrı değiliz. Dünyaya hiçbir insan gelemez ki, ‘ben hata yapmadım’ desin. Ben asla sorumluluktan kaçmıyorum, sorumluluk bende” ifadelerini kullandı.

Gaziantepspor’a ara transfer döneminde gelen Stjepan Tomas da son haftalarda iyi sonuçlar alamadıklarını ifade ederek, ”Sivasspor ile kendi evimizde oynayacağımız maç, çok zor bir maç olacak. Bu maçı kazanmak istiyoruz, kazanmak için de elimizden geleni yapacağız” dedi.