Gaziantepspor Trabzonspor hazırlıklarına başladı

Fortis Türkiye Kupası (B) Gurubu'nda 10 puanla lider olup çeyrek finale yükselen Gaziantepspor, bu hafta kendi sahasında oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıklarına başladı.

Teknik direktör Hüseyin Kalpar nezaretinde Trabzonspor hazırlıklarını sürdüren Gaziantepspor, alınan ağır Galatasaray mağlubiyetini Ankaragücü beraberliği ile telafi ediyor. Kırmızı-siyahlı takım, ligde Galatasaray karşısında 6-0 gibi farklı yenilerek taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak, kupada Ankaragücü ile 1-1 berabere kalan Gaziantepspor, Tarbzonspor maçı öncesinde biraz olsun moral buldu.

Teknik direktörü Hüseyin Kaplar, Ankaragücü maçından sonra yaptığı açıklamada, çeyrek finale yükselmekle büyük moral bulduklarını söyledi.

Gaziantepspor’un ligde istenilen konumda olmamasına rağmen kupada hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğini belirten Kalpar, ”Bu takım çok iyi şeyler yapacaktır. Bu iyi şeylerin ilkini ise Trabzonspor maçıyla başlamasını arzuluyoruz” dedi. Kalpar, pazar günü Trabzon maçının öneminin büyük olduğunu söyledi. Kalpar, Trabzonspor maçında tribünlerde her zamankinden daha çok taraftar desteğine ihtiyaçlarının bulunduğunu hatırlattı.

Bu arada Ankaragücü maçında ayak bileğinden sakatlanan Faruk Bayar’ın tedavisine başlandığı açıklandı. Kulüp doktoru Yusuf Bozfırat, ayağında burkulmadan dolayı ödem oluşan futbolcunun tedavisine hemen başlandığını ve Faruk’un durumunun pazar günü belli olacağını söyledi.

Öte yandan Galatasaray maçında sakatlığı nükseden ve aynı gün bir kız çocuğu babası olduğu için ülkesine giden Kenan Hasagiç, Gaziantep’e dönerek takım ile birlikte çalışmalara başladı.