Gaziantepspor Zimbabwe’den golcü oyuncu getiriyor

Türkiye Kupası'nda yarın Kamil Ocak Stadı'nda Tarsus İdmanyurdu ile karşılaşacak olan Gaziantepspor, maçla ilgili hazırlıklarını bugün yaptığı idmanla tamlayarak Celal Doğan Tesisleri'nde kampa girdi.

Teknik Direktör Hüseyin Kalpar, daha sonra futbolculara taktik ağırlıklı çalışma yaptırdı. Bir saat 30 dakika süren idman sonrası, bazı futbolcular özel çalışmaya alındı. Bu futbolculara gol vuruşu yaptırıldı.

Bu arada sağlık kontrolü için ülkesine giden Lazarov, Bulgaristan’dan döndü. Havuz tedavisi gören ve düz koşular yapan Bulgar golcü, tamamen sağlığına kavuştuktan sonra takımla birlikte idmanlara başlayacak.

Ayrıca, Mısır’da oynanan Afrika kupası maçlarında Libya milli takım forması giyerek adından söz ettiren Tarık El Taib dün gece Kahire’den İstanbul’a ve oradan da Gaziantep’e geldi.

Gaziantepsporlu futbolculara disiplinsiz hareketleri nedeniyle verilen çeşitli para cezaları, Başkan İbrahim Halil Kızıl tarafından af edildi. Para cezalarının af edildiği, Kırmızı-siyahlı futbolculara da bildirildi.

Futbolcuların günü gelen alacaklarının tamamı, bugün ödendi. Futbolcuların yanı sıra teknik kadronunda günü gelen alacaklarının tamamının ödendiği bildirildi.

23 Ocak Pazartesi günü yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilen İbrahim Halil Kızıl ve yönetim kurulu üyeleri, tüzük gereği kulübü, geçen dönem mali işlerden sorumlu asbaşkanlık görevini yürüten Ahmet Göymen’den devraldı.

Yeni yönetim kurulu üyesi Sait Güven, Yusuf Kaplan ve Sermet Atay’ın huzurunda yapılan devir-teslim işleri esnasında, divan kurulu başkanı Nedret Kitapçı’da hazır bulundu. Kulübün demirbaşları ve hesapları yeni yönetim kuruluna teslim edilirken, ayrıntılı hesap kayıtları da 30 Ocak 2006 günü itibariyle kulüp muhasebecisine teslim edildi.

İbrahim Halil Kızıl başkanlığındaki yönetim kurulunun, takımın aksayan yanlarına ara taransferde takviye çalışmaları sürüyor. Menejer Ali Doğan’ın Mısır’da Afrika kupası maçlarında izlediği Shingayi Kondera ile prensipte anlaşmaya varıldığı açıklandı. Zimbabwe takımının 24 yaşındaki golcü futbolcusu Kondera’nın birkaç güne kadar Gaziantep’e geleceği ifade edildi. Shingayi Kondera, Gaziantep’te sağlık kontrolünden geçtikten sonra Kırmızı-siyahlı remklere bağlanacak.

Önümüzdeki günlerde Gaziantep’e gelecek olan santrafor Kondera’nın yanı sıra Gaziantepspor’un bir stoper arayışı ise sürüyor. Yabancı stoper bulunması halinde, halen takımda bulunan bir yabancı gönderilerek, yabancı kontenjanı boşaltılmış olacak. Alınacak stopere de, yabancı kontenjanı doldurulacak. Yabancılardan İvanov’un gönderileceği ifade edilirken, yönetimin bu futbolcu ile sözleşmesinin karşılıklı olarak fesh ettiği öğrenildi.

Tarsus İdmanyurdu maçı bilet fiyatları da belli oldu. Yarınki maçı öğrenciler 1 YTL’dan izleyecekler. Kapalı tribün biletleri 2 YTL’dan satılacak. Sporseverler Tarsus İdmanyurdu maçını numaralı tribünden ise 10 YTL’lık biletle izleyecekler.

Kırmızı – siyahlı takımın yarınki karşılaşmaya şu tertip ile çıkması bekleniyor: Hasagiç, Bekir, Mehmet Çoğum (Erman), Sedat, Krita, Ekrem, Faruk, Aytek, Özgür, Gökhan, Ali Bayraktar.