Gaziantep’te 1.5 ton kaçak bufalo eti ele geçti

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan operasyonda, Hindistan'dan kaçak olarak getirildiği belirlenen 1.5 ton bufalo eti ele geçirildi.

Şehitkamil Belediyesinden yapılan açıklamada, Tarım İl Müdürlüğü gıda kontrol ekipleriyle ortaklaşa operasyon yapıldı. Operasyonda, et kombinasının soğuk hava deposunda Hindistan’dan yüklendiği ve Suriye üzerinden Türkiye’ye kaçak getirildiği belirlenen 1.5 ton bufalo etinin ele geçirildiği bildirildi.

Koliler içinde paketlenmiş ve şoklanmış vaziyette ele geçirilen bufalo etlerine el konulduğu ifade edilen açıklamada, iş yeri sahipleri hakkında da yasal işlem başlatıldığı kaydedildi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, halkın sağlığı için ilçe genelinde denetim ve kontrolleri titizlikle sürdürdüklerini belirtti.

Etlerin piyasaya sürülmeden yakalanmasının sevindirici olduğunu, halkın sağlığını koruma noktasında hiçbir zaman taviz vermediklerini vurgulayan Fadıloğlu, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

”1.5 ton bufalo etinin piyasa sürülmeden ekiplerimizce yakalanması sevindiricidir. Özellikle gıda konusunda son derece hassas davranıyoruz. Bundan sonraki süreçte de gerek et ve et ürünleri gerekse diğer gıda ürünleri konusundaki hassasiyetimiz artarak devam edecektir.”