Gaziantep’te hırsızlık olaylarına karışan 2 kişi tutuklandı

Gaziantep'te çeşitli hırsızlık olaylarına karışan 2 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Küsget Sanayi Sitesi’nde bir işyerinin yanında park halinde bulunan bir otodan şüphelen polis, aracın sorgulamasında İstanbul’dan çalıntı olduğu tespit etti. Olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi çıkarıldığı Gaziantep Adliyesi’nce tutuklanarak cezaevini gönderildi.

Huzur operasyonları çerçevesinde suçlulara göz açtırmayan emniyet güçleri, Bozoklar Mahallesi Kaptan Caddesi üzerinde devriye gezerken, bir şahsın kumaşa sarılı bir şeyler taşıdığını görmesi üzerine harekete geçti.

Takip edildiğini anlayan şahıs kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamacanın ardından şahşı yakalayan polis, 1 adet müzik seti ve 1 adet uydu alıcısına el koydu. Barış Mahallesinde bir evden çalındığı tespit edilen mallar sahibine teslim edilirken, hırsızlık yapan şahsın Cengiztopel ve İnönü mahallelerinde daha önce meydana gelen hırsızlık olaylarının da faili olduğu belirlendi. Şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öte yandan, 25 Aralık Devlet Hastanesi oto park alanında, park halindeki bir araçtan şüphelenen güvenlik güçleri, yaptıkları incelemede söz konusu otomobilin 5 Mayıs 2005 tarihinde İstanbul ilinden çalıntı olduğunu saptadı. Araç, geçici süreliğine emniyet otoparkına çekildi.