Gaziler gözyaşına boğuldu

Kıbrıs gazileri, anma gününde gözyaşlarını tutamadı.

Yapılan duygulu konuşmalar ve okunan şiirlerlerle yeniden eski günlerine dönen gaziler, gözyaşlarını tutamadı.
Bursa Muharip Gaziler Derneği tarafından Kıbrıs Barış Harekatı’nın 32. yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde anma töreni düzenlendi. Atatürk Anıtına çelenk kanulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende konuşan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rıfat Koca, Kıbrıs’ın ve Barış Harekatı’nın önemini belirten bir konuşma yaptı. Koca, Atatürk’ten yaptığı alıntılarla, Kıbrıs’ın Anadolu’nun güvenliği için çok büyük bir öneme sahip olduğunu dile getirdi.

32 YIL ÖNCE YAPILAN TABLO GAZİLERE HEDİYE EDİLDİ

Törene katılan merkez Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, 32 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı sırasında yaptığı tabloyu gazilere hediye etti. Keskin, Türk milletinin en zor günlerinde birlik ve beraberlik içerisinde olabildiğini belirterek, Kıbrıs Harekatı’nın da bu beraberliğin bir örneği olduğunu dile getirdi.

GAZİLER GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Kıbrıs gazilerinden Selahattin Candan, Kıbrıs Harekatı’nı anlatan bir şiir okudu. Okunan şiir sırasında gazilerin duygulandığı gözlendi. Kıbrıs Harekatı’nı yeniden yaşayan gazilerden bazıları gözyaşlarını tutamadı.