Gaziosmanpaşa’da ilköğretim öğrencisi bıçaklandı

Gaziosmanpaşa'da bir ilköğretim okulunda iki öğrenci arasında okul içinde başlayan tartışma dışarıda kavgaya dönüştü.

Sultançiftliği İsmetpaşa İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 8. sınıf öğrencisi Ramazan Erol, okul içerisinde farklı sınıfta okuyan M.O. ile tartıştı. İki öğrencinin restleşmeleri ve Erol’un M.O.’nun yanındaki arkadaşlarını onunla gezmemeleri konusunda uyarması üzerine tartışma okul dışına taştı. M.O., Ramazan Erol’u okulun hemen yakınında bulunan bir market önüne konuşmak için çağırdı. İddiaya göre M.O.’nun yanındaki amcası gelir gelmez Erol’un boğazına yapıştı. Erol, kendisine vurmaya çalışan ve yere yatıran M.O.’nun amcasını itekleyerek yere düşürdü. Bu sırada bakkaldan bir bıçak alan M.O, Ramazan Erol’a rastgele sapladı. Bacağından, omuzundan ve kafasından yaralanan Erol, yerden güçlükle kalkarak olay yerinden kaçtı.

Ramazan Erol, yengesi ve dayısı tarafından özel bir hastaneye kaldırıldı. Bacağında derin bir yara bulunan Erol’un bacağı ve omuzuna dikiş atıldıği öğrenildi. Yaşadıklarına inanamayan anne Sultan Erol, okulda hiçbir öğrencinin güvende olmadığını söyledi. Anne Erol, oğlunun neredeyse öldürüleceğini belirterek, “Ben oğlumu artık okula göndermek istemiyorum. Bu olaylara benzer birçok olay yaşanıyor ve çoğu duyulmuyor bile. Olayın meydana geldiği okulun hemen yanıbaşındaki markette 8-9 yaşındaki öğrencilere tek tek sigara satılıyor. Öğretmenler ve polisler de üzerine düşeni yapmıyor.” iddiasında bulundu.

Baba Salih Erol ise yaşanlarıın maneviyatsızlıktan ve ailelerin sorumsuzluğundan kaynaklandığını söyledi.

Bu arada olaya karışan M.O. kendisinin de yaralı olduğunu ve Ramazan Erol’un kendisini bıçakladığı iddiasıyla Polis Merkezi’ne başvurdu.