Gaziosmanpaşa’da vahşi cinayet

Gaziosmanpaşa'da kendi evinde yalnız yaşayan Gülsüm Şerifoğlu(86), elleri ve ağzı bağlanarak öldürülmüş halde bulundu.

Merkez Mahallesi Halitpaşa Caddesi Naldöven Sokak’ta oturan ve yalnız yaşadığı öğrenilen Gülsüm Şerifoğlu(86) ölen eşinin Yunanistan’daki emekli maaşını almak üzere sabah yola çıkmak için hazırlık yaptı. 3 ayda bir maaş çekmek için Yunanistan’a gittiği öğrenilen Şerifoğlu, kızları Remziye, Rukiye ve diğer akrabalarıyla akşam helalleştikten sonra evine geçti. Yunanistan’a saat 04.00’da gidecek olan yaşlı kadını almaya gelen servis, evin kapısını çalmasına rağmen kimseye ulaşamadı. Servis şoförü sık sık taşıdığı Şerifoğlu’nu bulamayınca kızı Remziye Acar’ı arayarak annesine ulaşamadığını söyledi.

Annesinden haber çıkmaması üzerine eve gelen Remziye Acar ve diğer kızı Rukiye Eroğlu, evde kimseyi göremedi. Bir süre oturma odasında oturan Remziye Acar annesinin paltosunun ve çantasının koridorda olduğunu gördü. Yatak odasına yönelen Acar karyolanın altına baktığında battaniyeye sarılı halde bir şey gördü. Battaniyeyi açan Acar elleri ve ağzı bağlı haldeki annesinin cesediyle karşılaşınca şok oldu. Kalp hastası olan kardeşi Rukiye’yi etkilenmemesi için odaya sokmayan Acar, daha sonra polisi ve yakınlarını aradı.

Olay yerine gelen polis ekipleri ceset üzerinde yaptığı incelemede Gülsüm Şerifoğlu’nun kollarında ve boynunda testere yaralarına rastladı. Polis yaşlı kadına testereyle öldürücü darbeler vurulmadığını ancak ensesine sert bir cisimle darbeler aldığını belirledi. Olayın ardından Şerifoğlu’nun komşuları ve yakınları büyük şok yaşadı. Şerifoğlu’nun kaldığı 4 katlı apartmanın Almanya’daki oğlu Cemal Şerifoğlu’na ait olduğu öğrenilirken, oğlunun kiracıları yaşlı kadının melek gibi bir insan olduğunu söyledi. Yaşlı kadının öldürüldüğü yatak odasında gazeteye sarılı bir de balta bulunurken polis saldırganın kadını parçalamak için gelmiş olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

Şerifoğlu’nun olay yerinde ifadelerine başvurulan kızları ve torunları ceset çıkartılırken gözyaşlarına boğuldu. Evden battaniyeye sarılı olarak çıkartılan yaşlı kadının cesedi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

Bu arada soruşturmayı genişleten polis, Şerifoğlu’nun sabıkalı ve aynı zamanda işsiz olduğu bildirilen torunu Hüseyin E.’yi aradığı öğrenildi. Hüseyin E.’nin olay yerindeki ağabeyi Nihat E. de bilgisine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.