Gaziosmanpaşa’ya yıkım ekipleri girdi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı yaklaşık bin polisin görev aldığı Gaziosmanpaşa'daki "Şafak Operasyonu"nun ardından mahalleye iş makinaları eşliğinde kalabalık bir zabıta ekibi girdi.

Gaziosmanpaşa Esentepe Mahallesi’nde polisin yaptığı operasyonda kaçak baraka ve çadırlardaki aramaların tamamlanmasının ardından bölgeye çok sayıda zabıta ekibi ve iş makinası sevkedildi. Barakaların elektiriği kesildiken sonra belediye görevlileri, yağan yağmura rağmen vatandaşlardan evlerini boşaltmasını istedi. Bazı vatandaşların bu uyarıyı dikkate alarak evlerini boşalttıkları gözlenirken, kaldıkları arsanın tapusu olduğunu ileri süren bazı aileler çocuklarını da yanlarına alarak bıçaklarla barakaların çatılarına çıktı.

Ellerinde bıçak olanlar arasında küçük yaşta çocukların olması da dikkat çekti. Çatıya çıkan vatandaşlar basın mensuplarının üzerine sert cisimler attığı gözlenirken, atılan malzemelerden basın mensupları kaçarak korunmaya çalıştı.

Vatandaşların eylemine rağmen, belediye ekipleri yıkıma başladı. Bölgede, kaçak olarak yapılan barakaların yıkımı devam ediyor.